Жоан Лапорта с остри критики към съдиите: „Това беше срам за футбола!“

Президентът на Барселона Жоан Лапорта не скри разочарованието си след драматичното отпадане на каталунците от Шампионската лига, обвинявайки съдийския екип и системата ВАР за спорните решения, които според него са коствали мястото на отбора в полуфиналите.
В изявление, изпълнено с емоция и възмущение, Лапорта първо поздрави Атлетико Мадрид за класирането им напред, но веднага след това изрази острото си недоволство от съдийството: „Вчерашният мач беше белязан от скандални съдийски решения и намеси на ВАР, които са истински позор за футбола. Това е абсолютно неприемливо!“
Лапорта припомни, че в първата среща между двата тима на Барселона не е била отсъдена явна дузпа в тяхна полза, а един от играчите на отбора е бил изгонен при ситуация, която според него е заслужавала само жълт картон.
„Съдията първоначално отсъди правилно, но след намесата на ВАР решението бе променено в наш ущърб“, подчерта президентът на „блаугранас“.
Ръководството на Барселона вече подготвя официална жалба до УЕФА, настоявайки за разследване на съдийските действия по време на двубоя. Лапорта категорично заяви, че клубът няма да остане безучастен към случилото се и ще търси справедливост по всички възможни канали.
Прочети цялата публикация




Обидиха Меган Маркъл в Австралия
Гави с благороден жест към Паредес: Не заслужава наказание
Премиерът: Делото за ВиК-Бургас беше блокирано след поредица от прокурорски отводи
Иран към България: Отговорните за разполагането на американски самолети трябва да понесат последствията
Гонзо обяви новия шеф на съдиите и защо Лудогорец няма да плаща компенсация
Любослав Пенев: Благодаря на феновете на Левски, това е уважение
Новата работа на Синтия Никсън разбуни Ню Йорк
Лапорта потвърди: Утре ще бъде представен втори нов в Барселона
Гари Невил избухна: Играта на Аржентина беше лайно
Хаос и скука: Зрителите останаха разочаровани от първото шоу на полувремето на финала на Мондиал 2026
122 години от рождението на Клифърд Саймък: Тихият гений на фентъзито
Майкъл Джордан в „Аферата „Томас Краун“ след оскара
52-годишен заплаши с нож двама мъже в Кюстендил
Катастрофа с жертва блокира главния път София-Варна
Български атлети тръгват към Бирмингам: Шестима национали ще защитават честта ни на Европейското първенство
Инициативата „Деца рисуват за деца“ ще покрепи педиатрични отделения във Видин, Враца и Ловеч
Градински мебели за двор и тераса: как да ги избереш според предназначението?
Четвърти ден продължава борбата с мащабния пожар край Атина