Днес изпращаме Маргрeт Николова - глас-епоха на българската естрада!

Прощаваме се с Маргрет Николова в четвъртък в църквата „Свети Седмочисленици” в София ???? Символ на изящество и стил на сцената, неподражаем тембър с дълбока душевност, вокален разказвач на човешките чувства, олицетворение на музикалната елегантност, еталон за класа и артистичност. Певица с неподвластна на времето харизма и магнетично сценично присъствие. Златният глас на едно поколение отлетя към звездите.... Поклонението ще бъде в църквата „Свети Седмочисленици” в София в четвъртък - 16.04.2026 г., от 11.30 часа.
България тъгува за Маргрет Николова – един от най-обичаните и емблематични гласове на българската популярна музика.
С нейното оттегляне от сцената на живота българската култура губи не просто изключителен артист, а цяла епоха, съхранила в себе си красотата, достойнството и дълбоката емоционалност на българската естрадна песен.
Десетилетия наред Маргрет Николова даряваше публиката с топлината на своя глас и с неподражаемо сценично присъствие. Нейните песни – изпълнени с лиризъм, човечност и финес – се превърнаха в част от Златния фонд на българската музикална памет и продължават да вълнуват поколения българи.
С неизчерпаема отдаденост към изкуството и с висок професионализъм тя утвърди своя стил и се превърна в символ на класическата българска естрада – пример за вкус, мярка и духовна сила.
Сред многобройните отличия, с които е удостоена Маргрет Николова, са голямата награда на фестивала „Златният Орфей“ за българска песен, орден „Кирил и Методий“ - втора степен (1964), орден „Народна република България“ - втора степен (ноември 1988), наградата „Златен век” - печат на Цар Симеон Велики – златен на Министерството на културата (2018). Песента "Любовта на юнгата" печели Конкурса за най-хубава песен за Черноморието, 1965 г. (1-во издание) - Награда на публиката.
Екипът на ФАКТИ изказва най-искрени съболезнования на семейството, близките и всички, които я обичаха и ценяха.
Поклон пред светлата ѝ памет!
Прочети цялата публикация




40 години без незабравимата Леа Иванова
Роб Мъни от C-Block ще открие финала за Купата на България
Йорданка Христова с вълнуваща новина: пише нова книга
Нешка Робева на 80 г.: Желязната дама на българската гимнастика
Видин отбеляза 24 май с шествие, награди и празник на българския дух
Лили Иванова пристигна в Париж за концерта си на 24 май в зала „Олимпия“ (СНИМКИ)
Звездата от „Октопод“ Микеле Плачидо празнува 80-годишен юбилей
Как се стигна до големия провал на Путин
Виена – градът, в който историята диша на всяка крачка
Дворец Белведере – съкровището на Виена, където изкуството среща вечността
Пълен хаос: Хедлайнери се оттеглят от участие в музикална инициатива на Доналд Тръмп
ПСЖ и Арсенал определят големия победител във финала на Шампионската лига
Ювентус иска да отмъкне временно Камавинга от Реал
МВР освободи тримата задържани за незаконното селище в Баба Алино
От последния час! Катастрофа в Габровско!
Йотова за доклада на ЕК за дефицита: Има много други държави като България
Илияна Йотова с първи коментар за процедурата по свръхдефицит срещу България от ЕК
Война или мир? Пентагонът е напълно готов да възобнови ударите по Иран, ако споразумението пропадне
Антон Кутев: Свръхдефицитът не е изненада, а резултат от години необосновано увеличаване на разходите
ЦСКА 1948 официално отпрати трима