Бомба във Формула 1: Макс Верстапен сменя Red Bull с McLaren?

Светът на Формула 1 бе разтърсен от сензационна новина за потенциална рокада по оста Red Bull – McLaren. Според информация на F1-Insider, четирикратният световен шампион Макс Верстапен може да напусне настоящия си тим, за да премине в редиците на McLaren. В обратната посока – към австрийския екип – се очаква да поеме младият талант Оскар Пиастри.
Възможният сценарий бе потвърден и от бившия пилот Ралф Шумахер, който направи смела прогноза за бъдещето на нидерландеца. „Това би означавало, че в Red Bull текат преговори за привличането на Пиастри“, коментира Шумахер, визирайки евентуалното преминаване на Верстапен при „папаите“.
Ключова фигура в евентуалните преговори се очертава да бъде Марк Уебър. Бившият пилот на Red Bull в момента е мениджър на Оскар Пиастри и продължава да поддържа отлични отношения с тима от Милтън Кийнс. Появиха се и информации, че Уебър е разглеждан като потенциален наследник на Хелмут Марко, като австралиецът може съвсем скоро да заеме консултантска позиция в отбора.
Ако тази сделка стане реалност, тя ще пренареди напълно силите в решетката. Докато Верстапен търси нови предизвикателства след доминацията си с Red Bull, Пиастри е считан за идеалния заместник, който да поведе „биковете“ към нови успехи. Тези размествания биха били най-значимите в спорта от години насам, поставяйки началото на изцяло нова ера в най-бързата надпревара.
Прочети цялата публикация



Бащата на Верстапен изригна срещу слухове за сина си
Никола Цолов сериозен кандидат Формула 1? Българинът влиза в сметките при напускане на Макс Верстапен
Макс Верстапен получи наказание след спорен инцидент в Гран при на Маями
Формула 1: Класиране при отборите след Гран при на Маями 2026
Кими Антонели спечели в Маями
Президентът на ФИА Мохамед Бен Сулайем: Макс Верстапен ще липсва, ако се оттегли
Макс Верстапен: Намаляваме разликата със съперниците си от Формула 1
Ще остане ли Макс Верстапен във Формула 1? Отговорът се отлага
Ландно Норис иска да се състезава с Макс Верстапен още дълго
Норис: Макс може да прави каквото поиска и не е длъжен на никого
Хари Кейн не сдържа сълзите си (СНИМКИ)
Кризата ескалира: бой на тренировка и разпад в съблекалнята на Реал преди "Ел Класико"
Пари Сен Жермен елиминира Байерн и се класира за финала в Шампионската лига
Канарските острови отказват да приемат круизния кораб с хантавирус
Анджелина Джоли спечели малка победа в съдебната битка срещу Брад Пит
Бургас привлече вниманието на света! Вижте емоциите от Giro d’italia (ВИДЕО)
Тръмп: Много е вероятно да сключим споразумение с Иран
"Българския лъв": кой е новият печеливш от играта, свързана с Никола Цолов?
Започва съдебен процес срещу двама заподозрени за смъртта на журналист в Турция