"Не сме във война, защо да затваряме училища и фабрики?!" - Вицето на Мелони призова за връщане към руския газ

Италианският вицепремиер и министър на инфраструктурата Матео Салвини отново призова за връщане към покупките на руски газ, за да се предотврати „енергийния локдаун“.
Той направи това изявление, докато закриваше митинг на „Патриоти за Европа“ в Милано като лидер на партията „Лига“, която е част от управляващата коалиция в Италия.
„Дори президентът на промишлената асоциация Confindustria Емануеле Орсини каза: „Трябва да променим този, който управлява тази Европа.“Блестящото" предложение на Урсула фон дер Лайен е нова блокада“, каза Салвини.
„САЩ току-що спряха санкциите, блокиращи търговията и покупките на руски петрол, до 16 май. Това не беше направено от малка бивша съветска република, а от най-голямата демокрация в света. Ако вземат такива решения във Вашингтон, трябва да направят същото и в Брюксел“, добави той. „Вместо да затваряме училища и фабрики“, продължи той, „нека се върнем към купуването на газ от цял свят, включително Русия, тъй като не сме във война с Русия.“
Салвини също така призова за суспендиране на Пакта за стабилност, основният документ на ЕС, регулиращ икономическите показатели и стандарти, които европейските икономики трябва да спазват, за да поддържат бюджетните си дефицити в определени граници.
„Брюксел иска да реши енергийната криза с ново блокиране. Благодаря, били сме там и преди. Нямаме намерение да затваряме училища и фабрики и да държим работниците у дома. Искаме да живеем, да учим и да работим“, добави Салвини.
Прочети цялата публикация



Срещата на върха на НАТО в Анкара - конкретни ангажименти, оръжейни сделки и добри новини за Украйна
"Самолетоносач" на морските пътища на Суец - Източното Средиземноморие
Защо Радев брани руския патриарх? Архим. Никанор пред ДВ:
Владо Йончев: Краят на войната ще е най-кръвопролитен
Нов разрив между Мелони и Тръмп
Киев: Украйна прие предложението на бразилския президент да работи за постигане на мир с Русия
Бивш посланик на САЩ: "Путин се страхува от всичко и всички"
След решението на МОК FIFA обмисля връщане на Русия в световния футбол
Доц. д-р Боряна Гагова: Пазарна или военновременна е икономическата система, в която живеем?
Експерт: Тръмп изпитва все по-голяма неприязън към Путин
56-годишната Дженифър Лопес взриви Париж с дръзка „гола“ рокля с кристали (СНИМКА)
Дневен хороскоп за 10 юли: Прилив на вътрешна сила за Овен, Дева – бъдете смели и решителни
БДУ разкрива нов филиал, медицински сестри ще се обучават в Добрич
Като на филм: Крадци се врязаха в банков клон и опитаха да измъкнат банкомат
Самолет "Спартан" транспортира петмесечно бебе за трансплантация на черен дроб в Рим
Очаква ни слънчев петък, но ще има и краткотраен дъжд
Мъж загина, дете е с опасност за живота след тежка катастрофа край Мъглиж
Кейко Фухимори обеща да възстанови отношенията между Перу и Мексико
Последният работен ден от седмицата ще бъде слънчев за русенци