Тигър скочи в публиката по време на цирково шоу в Русия (ВИДЕО)

Руските власти започнаха разследване, след като тигър избяга от циркова арена по време на представление и навлезе сред публиката, предизвиквайки паника сред зрителите. Инцидентът е станал в Ростов на Дон в неделя и бързо привлече обществено внимание след разпространението на видеозаписи в социалните мрежи.
Кадрите показват как три тигъра участват в номер, разположени върху поставки, докато дресьорът и негов асистент се движат в манежа. Между арената и зрителите е била опъната предпазна мрежа, която обаче внезапно пада, вероятно вследствие на техническа неизправност. В рамките на секунди едно от животните се възползва от ситуацията, прескача ограждението и се озовава в зрителската зона.
Video captured the moment a tiger leapt over a barrier at a circus in Russia. Trainers tried to regain control as it roamed the seating area. Russian media report that no injuries were recorded. pic.twitter.com/NlzEISZZC8
— Al Jazeera English (@AJEnglish) April 21, 2026Очевидци описват сцените като хаотични. „Децата крещяха, възрастните започнаха да бягат в паника“, съобщава свидетел пред местни медии. На видеозаписите се вижда как част от публиката се изправя, за да наблюдава случващото се, докато други се насочват към изходите. В последващи кадри секторите са почти празни, а животното се движи между редовете.
По информация на очевидци, след евакуацията на шатрата тигърът е излязъл извън нея и е бил забелязан в близост до съоръжението. Въпреки сериозния инцидент, няма пострадали.
Директорът на цирка Николай Довгалюк заявява, че животното е било овладяно без допълнителни усложнения. „Дресьорът постави нашийник на тигъра, отведе го обратно в клетката и ситуацията беше овладяна“, посочва той. По думите му става въпрос за обучени животни, но признава, че риск за публиката е съществувал. Причината за инцидента той отдава на „грешка на служител“ и съвпадение на обстоятелства.
Следствен комитет на Руската федерация потвърди, че е започнато разследване за евентуални нарушения на правилата за безопасност.
Случаят отново поставя въпроса за използването на диви животни в циркови представления. В редица държави подобни практики вече са ограничени или забранени поради съображения за безопасност и хуманно отношение. В Русия обаче участията на животни, включително мечки, слонове и сибирски тигри, остават част от програмите на традиционни трупи като Московски държавен цирк.
Прочети цялата публикация



Бой избухна на концерт на Джеси Джей, певицата изгони побойниците (ВИДЕО)
Мадона надмина Тейлър Суифт с 11 номинации на видео наградите на MTV VMA
Руснак постави световен рекорд за най-висок парашутен скок от топловъздушен балон (Видео)
100 г. от рождението на Леда Тасева: Актрисата, която не се побираше в обичайните категории
Володимир Зеленски: Поредният циничен и мерзък руски удар! Жертвите в Кривой Рог се увеличават
Евертон Бала изгря на европейската сцена: Левскарят омагьоса Шампионската лига
Дара взриви Белгия с „Бангаранга“ (ВИДЕО)
Държавният дълг на САЩ за първи път прехвърли $40 трилиона
Виктор Орбан в лятна ваканция! Почивка или политически маневри?
25 г. след "Дневниците на принцесата" Ан Хатауей бе провъзгласена за "Легенда на Дисни" (ВИДЕО)
Естония: Русия знае, че не трябва да атакува НАТО
Какво трябва да знаем преди Ботев Враца - Ботев Пловдив
Ботев Враца и Ботев Пловдив излизат с надежда за връщане към победите
Част от фронтовете на пожара в Хасковско, изпепелил 10 000 декара, са локализирани
Сеул: Северна Корея подготвя ново изпращане на войски в Русия
Земеделци от Сливенско на протест заради ниски изкупни цени и липса на пазари
Жълт код за обилни валежи с гръмотевични бури и градушки
Григор Димитров стартира срещу 35-годишен италианец на US Open, Янева търси реванш срещу Хавличкова
Най-големите софтуерни компании в България: Ръст, но с уговорки