Пеп Гуардиола изненада всички: Вместо зрелището ПСЖ – Байерн, избра скромен двубой в Лига 1

Докато футболните фенове по цял свят не можеха да откъснат очи от головия спектакъл между ПСЖ и Байерн Мюнхен, завършил с впечатляващия резултат 5:4, мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола направи неочакван избор. Каталунският стратег, известен със своя нестандартен подход и страст към играта, бе забелязан не къде да е, а на трибуните на стадион "Еджли Парк" в Стокпорт.
Вместо да се наслади на битката на европейските гиганти, Гуардиола предпочете да наблюдава двубоя между местния Стокпорт Каунти и Порт Вейл от английската Лига 1 – третото ниво на футболната пирамида на Острова. Срещата завърши с победа 2:1 за гостите, но истинската сензация бе присъствието на именития треньор сред зрителите.
Този избор на Пеп предизвика вълна от коментари и недоумение сред феновете и анализаторите. Мнозина се питат дали отпадането на Манчестър Сити от Шампионската лига е охладило интереса му към най-престижния европейски турнир, или просто Гуардиола търси вдъхновение и нови идеи в по-непретенциозните мачове.
Pep Guardiola is taking in the action at Stockport as they play Port Vale ????⚽️ pic.twitter.com/46T0DTHM6O
— Sky Sports Football (@SkyFootball) April 28, 2026 Прочети цялата публикация



Рапър взриви Франция: Звездите на ПСЖ са принудени да играят за малкия Кики - това ме вбесява
САЩ разбиха Парагвай в най-резултатния мач от старта на Мондиал 2026
ПСЖ иска Майкъл Олисе
Женският национален отбор по волейбол с поражение от Чехия в Лигата на нациите
Срещата на върха на НАТО в Анкара - конкретни ангажименти, оръжейни сделки и добри новини за Украйна
Голямата лъжа за „огромната администрация“ и малката истина за богопомазаните в силовите ведомства – МВР и МО
Преговорите между Юрген Клоп и DFB навлизат в решаваща фаза
Хулио Веласкес: Миналогодишните успехи са вече само спомен, футболът се играе тук и сега
Флавио Коболи отново сред най-добрите осем на Уимбълдън
УЕФА отхвърля червените картони за прикриване на устата
Приятели извън терена: Холанд хвали Белингам след загубата от Англия
Ивана захапа колежките: Грамотността е важна, а на сцената излизам сама – без гост-звезди
Катето Евро спукала 5 прешлена, вече е добре
Роберто Карлош се нахвърли върху Кристиано Роналдо
Синер: Невероятно усещане, знаех колко специален е този ден
Стилияна Николова покори Милано със злато и сребро
Соня Йончева след галата си в Лондон и Уимбълдън: ФОТО НА ДЕНЯ
За четвъртото издание на „Dîner dans les Vignes“ Château Minuty организира специална вечер съвместно
Обвинение и €5000 евро гаранция за хванатата да кара пила дъщеря на Орлин Алексиев