Барселона залага на стабилност: Ханзи Флик остава начело до 2029 година

Германският специалист Ханзи Флик ще продължи да води отбора на Барселона и през следващите години, след като двете страни постигнаха принципна договорка за нов дългосрочен контракт. Според авторитетния журналист Фабрицио Романо, договорът ще бъде с продължителност до лятото на 2028 година, като в него е заложена и опция за удължаване с още един сезон – до 2029 г.
Очаква се агентът на Флик, известният Пини Захави, да пристигне в каталунската столица в близките дни, за да финализира последните детайли по споразумението.
Решението идва на фона на преизбирането на Жоан Лапорта за президент на клуба, което гарантира стабилност и последователност в управлението на "блаугранас".
Откакто пое кормилото на Барселона през лятото на 2024 г., Ханзи Флик се превърна в символ на новата ера на успехи за каталунския гранд. След като наследи легендата Шави Ернандес, германецът внесе свежест и динамика в играта на отбора, като умело съчета опита на звездите с младостта и таланта, излезли от прочутата академия "Ла Масия".
Под ръководството на Флик Барселона не само върна шампионската титла в Ла Лига още в първия му сезон, но и триумфира в Купата на краля и Суперкупата на Испания. Особено сладка бе победата над вечния съперник Реал Мадрид във финала за Суперкупата през януари, която затвърди доминацията на каталунците на домашната сцена.
В момента "лос кулес" се радват на комфортна преднина от 11 точки на върха в класирането и изглеждат почти недостижими по пътя към втора поредна титла.
Прочети цялата публикация



Ханзи Флик подписа нов договор с Барселона
Барселона готви офанзива за футболист на Ювентус
Арда залага на стабилност: Александър Тунчев остава начело до 2028 година
Време е за "Ел Класикото"!
Барселона готви план Б, защото Интер не отстъпва за Бастони
Барса прекъсна забележителна серия в Ла Лига
Алавес шокира Барселона на „Мендисороса“
Босовете на Барселона очакват позицията на Ханзи Флик относно трима футболисти
Барселона печели битката с Ювентус за подписа на Бернардо Силва
Тежък удар за Ямал, но има надежда: Флик вярва, че ще е готов за Мондиал 2026
Гимназия предложи устройства за заглушаване на сигнал по време на матурата
Доналд Тръмп: Ще изземем запасите на Иран от обогатен уран
Арбелоа зачеркна Чуамени заради Валверде, Винисиус също е аут
Кола се обърна край Хасково, загина човек
Хамилтън: от 5-годишен съм фен на Арсенал, исках да играя за този клуб
Литва и Латвия отново обявиха тревога заради дронове и вдигнаха изтребители на НАТО
Украйна и Русия са все по-недоволни от САЩ