Дядото на новия германски посланик в Украйна е бил убит заради покушение над Хитлер

Дядото на новия германски посланик в Украйна - Борис Рюге, е екзекутиран за участие в заговор за убийството на Адолф Хитлер, пише РИА Новости след проучване на отворени данни.
Германското правителство одобри в сряда назначаването на Рюге за посланик в Киев, съобщават германските медии. В момента работи като помощник генерален секретар на НАТО по политически въпроси и въпроси на сигурността.
Дядото на Рюге, граф Фриц фон дер Шуленбург, е участвал в подготовката на операция „Валкирия“, разбра РИА Новости, след като проучи социалните мрежи на кандидата за поста посланик и биографична информация. Тази операция включва убийството на Хитлер и подготовката на държавен преврат в нацистка Германия.
Шуленбург е бил вицепрезидент на берлинската полиция и е бил изключен от нацистката партия през 1940 г. като политически ненадежден. Той действаше като връзка между различни конспиративни групи, включително социалдемократите. По-специално той участва в вербуването на Клаус фон Щауфенберг, офицерът, който заложи бомба в командния пункт, където Хитлер беше на 20 юли 1944 г.
След като опитът за убийство се проваля, Шуленбург е арестуван, съден и впоследствие екзекутиран на 10 август 1944 г.
Прочети цялата публикация



Враг пред портите на Русия! Американски шпионски самолет е кръжал около Калининград
Русия удари най-големия стоманодобивен завод в Украйна
Ердоган – двуликият „Янус“ от Анкара
Sky News: Срещу Германия бе извършена сериозна атака, технически дефект е попречил на дрона да се взриви до украинския самолет „Антонов“
Мостът между Русия и Северна Корея, който тревожи Украйна
Защо е време Западът да смаже военната икономика на Путин
Зеленски пред Sky News: Промените в армията бяха наложителни
Путин отзова руския посланик във Великобритания на фона на ново дипломатическо напрежение
Недоверие към новата власт в Дамаск! Напрежението между Турция и Израел заради Сирия се изостри до краен предел
Дронове атакуваха граничен пункт между Украйна и Молдова
Огромен горски пожар принуди 90 000 души да се евакуират в Невада
Трагедия в Слънчев бряг: 44-годишен полски турист се удави в морето
2-годишно дете пострада при катастрофа на АМ „Тракия“
Заспал шофьор предизвика катастрофа на АМ "Тракия", две холандки са в болница
Треньорът на ОФИ: Ще бъде трудно срещу ЦСКА, но ще успеем
Аморим след победата на Милан: Ще работим по-усилено през седмицата
Ива Петрова: Необичайна е ситуацията около АЕЦ "Козлодуй", но няма риск
"Ножът е опрял до кокала": Производители на праскови блокираха пътя Сливен – Стара Загора
Норвегия отпуска над 9 милиарда долара помощ за Украйна