Барселона печели битката с Ювентус за подписа на Бернардо Силва

Бъдещето на 31-годишния Бернардо Силва изглежда все по-сигурно ще бъде свързано с Барселона от лятото. Според последната информация, публикувана от "Tuttosport", португалският национал е на крачка от споразумение с каталунския гранд, което поставя Ювентус в изключително трудна позиция. "Старата госпожа" искаше да привлече португалеца на всяка цена, но по всичко личи, че той ще поеме в друга посока.
В Барселона смятат операцията за „почти приключена“, тъй като преговорите между двете страни с в доста напреднала фаза. Самият Бернардо Силва също е улеснил трансфера, защото е готов да приеме значително намаление на заплатата си, за да акостира на „Камп Ноу“.
В Ювентус виждат как голямата им трансферна цел се изплъзва заради силния натиск на „блаугранас“. Въпреки че италианците проявиха реален интерес, в момента Барса доминира преговорите. Остава единствено Ханзи Флик да даде окончателното си одобрение за конфигурацията на халфовата линия, за да може трансферът да стане официален, оставяйки тима от Торино в ролята на луксозен зрител.
Въпреки напредъка на Барса, италианското издание предупреждава, че Галатасарай също се е намесил с главозамайваща финансова оферта в опит да убеди обкръжението на играча. Приоритетът на Бернардо Силва обаче остава да играе в Испания, което поставя каталунците на полпозишън за финализиране на тази трансферна сага.
Прочети цялата публикация



Ювентус набеляза Бернардо Силва: Португалската звезда на прицел за летния трансферен прозорец
Стоунс си тръгва от Сити: Италиански гранд дебне за безплатен трансферен удар
Два европейски гранда имат сериозен интерес към Бернардо Силва
Рекордите на треньора, който спечели титлата в Серия А от „първия опит“
Ювентус е готов да предложи на Левандовски над 6 милиона евро на сезон
Гуардиола: Ако говоря много, един ден ще се разплача
Ман Юнайтед бие шута на осем играчи, за да доведе голямата си цел за лятото
Милан със сериозна издънка срещу Сасуоло
Барселона взе 3 точки от Осасуна
Емил Кременлиев, Мартин Камбуров и Валери Божинов ще участват в "Мача на Надеждата"
Творчество, спорт и фолклор на Гергьовден в Аязмото
Факторинг финансирането без обезпечение: алтернативата, за която 98% от МСП в България всe още не знаят
Bigbank: предвидимост при кредитите, доходност и гъвкавост при депозитите
Как българските компании могат да превърнат растежа в предвидима наука
Висш пилотаж в застраховането на вземания
Adele на 38: Животът зад гласа, който покори милиони
Adastra разширява водещото си портфолио в областта на данните, облачните технологии и AI
Грандовете в Англия влизат в битка за нападател на Милан
„Прилепът“ – Диамантът на виенската оперетна традиция на сцената на Старозагорската опера