Доналд Тръмп обеща на Нетаняху: Няма да забравим ядрената програма на аятоласите

Президентът на САЩ Доналд Тръмп обеща на израелския премиер Бенямин Нетаняху, че Вашингтон няма да пренебрегне въпроса за иранската програма за обогатяване на уран в евентуално споразумение за спиране на войната, разкри израелският "Канал 13".
Според пожелал анонимност израелски източник, Тел Авив подкрепял продължаването на преговорите между САЩ и Иран.
Въпреки това, той смята, че те в даден момент ще се провалят. Източникът добави, че Израел разглежда възобновяването на въоръжената военна операция срещу Иран като налагане на края на режима в Техеран.
Уиткоф говори за проверка, но не и за демонтаж на иранската ядрена програма.
Той заяви, че Иран не бива да обогатява уран над 3,67%, за да поддържа гражданска ядрена програма.
По-рано беше съобщено, че Нетаняху е заявил пред САЩ, че евентуално споразумение с Иран трябва да включва прекратяването на ядрената програма на режима на аятоласите.
Прочети цялата публикация



Война или мир! Тръмп и Нетаняху са обсъдили всички варианти срещу Иран
Нетаняху имал „отлични отношения“ с Тръмп
The Telegraph: „Коалицията на желаещите“ приключва без Франция
САЩ: Турция все още не може да получи изтребителите F-35
САЩ започнаха нова серия от въздушни удари срещу Иран
Дълбоко под земята: една от големите загадки на Иран
Безумна надпревара във въоръжаването в Близкия изток
Доналд Тръмп: Все още дори не ги е заболяло истински!
Кметът на Ню Йорк заяви, че градът не може да изпълни заповедта за арест на Нетаняху
Тръмп изглежда е хванат в капан, но и Иран вероятно надценява възможностите си
Страна на високи заплати и скъпи квадратни метри: Повече от половината швейцарци живеят в апартаменти под наем
Силен старт на седмицата за една зодия
Юли се нареди сред най-хладните за последните 20 години
Малко босненско село се върна във времето на Древен Рим
Стоян Колев е заплашил Иван Демерджиев: Ще има ли някаква промяна в България, или да хващам картечницата и да променя нещата рязко!
Кои са 5-те фаворити за наследник на Инфантино начело на ФИФА?
Тръмп обяви нови преговори с Иран