Гръцкият гранд АЕК Атина хвърли око на звездата на Левски Акрам Бурас

Акрам Бурас, който се превърна в ключова фигура за Левски през изминалия футболен сезон, е на път да се превърне в една от най-горещите трансферни цели на лятото. 24-годишният алжирец впечатли с изявите си и изигра централна роля в триумфа на "сините" в българското първенство. Силните му изяви не останаха незабелязани и вече няколко европейски клуба са насочили вниманието си към него.
Според информация на transferfeed, новият шампион на Гърция – АЕК Атина, е включил Бурас в списъка си с желани попълнения за предстоящото участие в Шампионската лига. "Двуглавите орли" вече показаха, че следят българския пазар, след като по-рано тази година привлякоха защитника на Славия Мартин Георгиев. Сега амбициите им са насочени към подсилване на средната линия, а Бурас изглежда идеалният избор за тяхната селекция.
Не само гръцкият гранд следи изявите на алжирския халф. Френските клубове Ланс и Тулуза също са изпратили свои скаути, за да наблюдават Бурас, а швейцарският Базел и белгийският Стандарт Лиеж също са сред потенциалните кандидати за подписа му. Очаква се през следващите седмици конкуренцията за неговите услуги да се засили още повече.
Бурас пристигна на "Герена" през миналото лято от МС Алжир, след като Левски активира освобождаващата му клауза на стойност 300 000 евро. Оттогава насам той изигра 28 мача във всички турнири, като се отчете с три попадения и четири асистенции – статистика, която само затвърждава статута му на един от най-ценните играчи в състава на "сините". Ръководството на Левски ще трябва да положи сериозни усилия, ако иска да задържи своя ас и през следващия сезон.
Прочети цялата публикация



Гръцкият шампион цака Левски за замбиец
Левски срещу Борац: Всичко се решава тази вечер на „Герена“
Левски стартира с равенство срещу Борац в Шампионската лига
Левски и Ботев Враца не излъчиха победител в Правец
Левски е в битка със Спартак Москва за алжирския халф Усем Мрезиг
Левски стартира сезона с победа над Дунав Русе
Греда на Левски срещу Дунав Русе (видео)
НА ЖИВО: Левски - Дунав 2:0, Акрам Бурас удвои, четири греди в мача
Обявиха групата на Левски за реванша с Борац, Бурас е вътре
Хулио Веласкес обяви групата за реванша с Борац, Бурас е вътре
Нова атака с дронове: гори склад в Армавир, Крим е без ток
Трима ранени при атака с дронове в Краснодар
САЩ проведоха нова вълна от удари срещу Иран
Задържан е 22-годишния от Пловдив, заснет вчера да шофира лек автомобил докато вдишва от флакон с райски газ
22 юли 1983 г. Отменено е военното положение в Полша
Внимание! Опасно време удря Бургаско днес
След полунощ бюджетът на Гълъб Донев мина на второ четене в комисия
В Struma.com! Нападение с нож след любовна драма в Благоевград! 18-годишен рани в шията 14-годишно момиче, нападателят се издирва
Кметът Методи Байкушев отчете изпълнението на Бюджет 2025: Задлъжнялостта на Община Благоевград е намалена до 55% /Видео/