Свалиха охраната от НСО на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов

Свалиха охраната от НСО на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, каза пред журналисти в кулоарите на Народното събрание Томислав Дончев. "Преди малко сме информирани от ръководството на НСО, че от утре охраната на господин Борисов е свалена. С решение на въпросната комисия. Това през всички случаи изглежда като емоционално, не дай Боже, политическо решение, но в никакъв случай институционално", каза още Дончев. "Ние сме големи момичета и момчета, не очаквайте да политизирам темата. Сигурността на министър-председателя е първостепенен въпрос. Аз не бих подценявал и сигурността на бившите министър-председатели. Защото в България имаме исторически проблем с живота и сигурността на бившите министър-председатели, както последните десетилетия, така и исторически. Въпросът със сигурността на Борисов, както и на всеки български гражданин и подчертавам, е ангажимент на държавата, на правителството и на министър-председатели", добави Дончев.
Прочети цялата публикация



След среща на върха днес! ГЕРБ Благоевград в дълбока криза и пред труден избор! Кой ще оглави партията в областния център?
Даниел Митов: Фантазия е, че България може да бъде мост между Украйна и Русия
Бойко Борисов: Не видяхме големия успех на Румен Радев
Борисов: Радев пусна „димка“ с патриарх Кирил, за да отклони вниманието
Момчето с колело и голямо сърце: Даниел Гълъбов, помагал при летните пожари, е сред „Достойните българи“
МВнР отговори на искането на Скопие да им се извиним за семейството на Мицкоски
Съветът за мир за Газа се събира на 30 юни в Кипър, за да коригира стратегията си
Волейболистите от националния отбор на България с историческа победа
Трагедията на АМ „Тракия“: Загиналите деца са футболисти от школата на „Славия“
Трио остава във Фратрия
НА ЖИВО: ЦСКА - Полесие Житомир, състави
Официално: Илиан Илиев подписа в Турция
Аспарухов: Тръгнахме дървено в мача, след това влязохме в ритъм
Монтана привлече сръбски защитник