Таря Турунен ще си партнира с оркестъра на пловдивската опера в Античния театър през септември

Таря Турунен представя The World of Dreams с оркестъра на пловдивската опера. Тя ще изпълни с гласа си Античния театър в града по тепетата на 18 септември, информират от организационния екип на Eventim.
По думите им това е специална концертна концепция на финландската метъл дива, в която неин основен сценичен партньор е френският пианист Никола Хорват, с програма, съставена само от класики. Композициите в сетлиста ѝ ще са с нов аранжимент, адаптирани за оркестър и пиано.
Турунен ще изпълни песни от соловата си кариера, класически песни на бившата ѝ титулярна група Nightwish, както и нейни адаптации на композиции на Rammstein, Linkin Park, Within Temptation, Metallica, Slipknot, Jorn, редом с произведения на класически композитори.
„Освен безспорните ѝ високи певчески възможности, това шоу ще покаже и нейната по-нежна и емоционална натура. Ще я видим в такава близост до публиката, в каквато досега тя не се е представяла пред българските си фенове. „Ледената кралица на Севера“, както я наричат, ще бъде на една ръка разстояние от публиката в цялата си величественост“, пишат още организаторите.
Прочети цялата публикация
Девет заглавия включва тазгодишното издание на Летния оперен сезон „Сцена на вековете“
Международният театрален фестивал „Варненско лято“ е вдъхновител и пътеводна звезда, каза директорът на ТМПЦ Даниела Димова
50-годишната Милица Гладнишка призна: Не искам сватба!
Ланг Ланг за първи път в България
Никол Кидман празнува рожден ден днес – една киноикона на 59 г.
30 години без Ела Фицджералд - кралицата на джаза
Оперната звезда Соня Йончева ще получи Европейската културна награда за 2026 г.
„ЕТО ЕДНА ИДЕЯ” или думи за най-красивата сграда в България
Клоп на въпрос за Реал Мадрид: Там е Жозе
Украински МиГ-29 се разби край Полтава, Русия унищожи друг на летище "Вознесенск"
Нова ера в плуването: Стенберген счупи рекорда на 100 метра свободен стил
Унизително завръщане за Уругвай - играчите ще търсят сами полети за дома
Край на една ера: Звездата от „Приятели“ Кортни Кокс се раздели със съпруга си
НА ЖИВО: Панама - Англия 0:0, "трите лъва" търсят попадение
Силен трус разлюля Пакистан и Афганистан и предизвика паника
Трагедия в кеча: Легендарният Джо Доринг почина на 44 години след битка с рака
Алехандро Давидович Фокина триумфира на тревата в Майорка