"Лъвовете" ще настройват мерника си в контрола с Молдова

България излиза срещу Молдова в приятелска среща, която ще се играе на стадион "Зимбру" в Кишинев. Мачът започва с първия съдийски сигнал на Турал Курбанов от Азербайджан в 20:00 часа.
"Лъвовете" на Александър Димитров ще имат своя четвърти мач през 2026 г. Те изиграха два мача в Индонезия през март, където спечелиха турнира FIFA Series, побеждавайки Соломоновите острови и домакините. Преди четири дни пък нашите паднаха с 0:1 срещу Черна гора на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.
Мачът в Молдова ще сложи край на сезона за националите, които след това ще имат малко време за почивка, преди да започнат лятна подготовка в своите клубни отбори. В Кишинев ще бъде последната репетиция за трикольорите на Димитров преди началото на Лига на нациите през септември. Там България трябва да мери сили с Исландия, Люксембург и Естония.
Очаква се да има доста промени в българския тим спрямо контролата на "Колежа", като селекционерът ще опита да даде шанс на максимален брой хора. Очаква се той да заложи на система 4-3-3. За юнските проверки не се включиха доста контузени играчи - Илия Груев, Кирил Десподов, Филип Кръстев, Димитър Митов, Петко Христов, Кристиян Балов, Кристиян Стоянов и др. На самолета в София не се качи контузеният Никола Илиев, а Теодор Иванов от ЦСКА има неразположение и изгледа вчерашната тренировка на колегите си отстрани.
Молдова е тим от нашето ниво в Лига на нациите - третото, като наесен бившата съветска република ще мери сили с Казахстан, Словакия и Фарьорските острови. През 2026-а молдовците претърпя две загуби дотук - от Литва и Кипър. В световните квалификации отборът записа реми с Естония и седем загуби, най-голямата от които 1:11 срещу Норвегия. В тази среща Ерлинг Холанд реализира пет гола.
Молдова - България
Вероятен състав: Димитър Шейтанов, Мартин Георгиев, Андреа Христов, Росен Божинов, Димитър Велковски, Андриан Краев, Петко Панайотов, Борислав Цонев, Марин Петков, Владимир Николов, Здравко Димитров.
Съдия: Турал Курбанов (Азербайджан) Начало: 20:00 часа Стадион: "Зимбру", Кишинев
Прочети цялата публикация




Израел се съгласи да удължи мандата на две мисии на ЕС в палестинските територии
Левски елиминира Кайрат и гледат смело към основната фаза на Шампионската лига
Дрон прелетя във въздушното пространство на Молдова
Васил Терзиев: Столичният инспекторат въвежда боди камери за екипите, контролиращи строителните обекти
Алтернативно трасе! Украйна и Молдова обсъждат железопътен коридор за износ на зърно
Русия с остри критики към Киев, НАТО и Брюксел
Официално: Ливърпул привлече Роналд Араухо!
Чужд дрон: България няма защита, но има похвали от Русия
Молдова отзова посланика си от Русия
Молдова отзова посланика си в Русия след взрив на дрон на границата с Украйна
Етна отново затвори летището в Катания, хиляди туристи са засегнати
Водно бедствие: Държавата отпуска близо 20 000 литра вода за община Свищов
Алиев: Готов е проектът за електропроводи до Нахичеван през Армения
НСИ: Средната работна заплата е скочила с почти 10% за година
Приети са новите механизми за определяне на минималната работна заплата
До края на септември ще бъде определена минималната заплата за 2027 г.
Прогноза за времето (11.08.2026 - обедна)
Василев към Радев: Колкото до паметниците - над Пловдив стърчи Альоша, явно не е помогнал
Кметът на Свети Влас: Важни са туристите, ВиК-Бургас трябва спешно да реши проблема с пречиствателната станция в Елените