Олимпиакос привлече българския волейболен национал Мартин Атанасов

Гръцкия волейболен град Олимпиакос обяви официално привличането на българския национал Мартин Атанасов.
„Много съм щастлив и развълнуван, че вече съм част от Олимпиакос. Нямам търпение да се запозная с новите си съотборници и да се присъединя към отбора за предстоящия сезон. Винаги си поставям големи цели – да се развивам като играч и като човек и, разбира се, да печеля титли. Ще дам най-доброто от себе си, за да спечелим всичко през новия сезон! Ще дам всичко за клуба, за да спечели това, което заслужава. Когато бях по-млад, винаги съм си представял, че играя за Олимпиакос! Олимпиакос е голям и исторически клуб, в красив град, с голяма традиция, история и невероятни фенове. Почувствах, че това е правилният момент и не беше толкова трудно за мен да взема решението и да направя тази стъпка! Много съм развълнуван, искам да играя пред пълна зала, в невероятна атмосфера и да празнувам победи с нашите фенове.“, коментира Атанасов за клубния сайт.
29-годишният посрещач, който стана световен вицешампион с България през миналата есен, за последно се състезава за индонезийския шампион Пресиси Бахаянгкара, а преди това през последната кампания той беше част от италианския Монца.
В кариерата си Атанасов, който е юноша на Левски, е играл още за Добруджа, турските Токат Беледийе Плевнеспор, Зираат Банк и Галатасарай, германския Фридрихсхафен, френския Шомон и руския Локомотив Новосибирск.
Олимпиакос, който е спечелил рекордните 32 титли и 18 национални купи в гръцкия мъжки клубен волейбол, обновява почти изцяло състава си. През миналия сезон "червено-белите" останаха със сребърните медали в първенството, а през настоящата кампания отпаднаха на полуфиналите от защитаващия титлата си голям градски съперник Панатинайкос.
Мартин Атанасов в момента се готви с националния отбор на България за участие в турнира Лига на нациите.
Прочети цялата публикация




Националите с успех над Китай в Лигата на нациите
Националът Георги Татаров подписа с Алианц Милано
Доминик Янков вече е част от Арда (Кърджали)
България с тежка загуба в Лигата на нациите
Полша препъна България в Лигата на нациите
Седмични новини за маркетинг и реклама (14 юли)
"Диагноза България" показа аномалии за над 605 млн. лева в болниците: Източват ли се пари от здравеопазването
МЗ и НЗОК се ангажираха да надграждат "Диагноза България" с още официални данни
Италианец поема съдиите в България
Кьолн привлече играч от Мондиал 2026
Стефано Сенси: В ЦСКА всичко ни е осигурено, имаме много добри играчи
Томас Райс: Резултатът не е добър, всичко е въпрос на време
Андриан Краев: Бяхме по-нахъсани от Лудогорец
В СНИМКИ: Поражението на Лудогорец от Апоел Тел Авив