Mediapool.bg | 08.06.2026 04:17:01 | 37

Властта и търговските вериги обявиха 15% намаление на цените на основните стоки (обновена)

В Министерския съвет ще бъдат представени допълнителни мерки срещу повишаване на цените на основните хранителни продукти.    Целта на кампанията "Кошница с грижа" е поевтиняване на основните хранителни продукти.   Инициативата е съвместна между правителството и търговските вериги, като очакванията са за спад от 10% в крайните цени за потребителите.   Друга цел на управляващите е разходите по промоциите да бъдат споделяни между различните участници по веригата – 50:50 между производителите и търговските обекти.

Прочети цялата публикация