Пейсмейкърът е спасил Кристиан Ериксен след колапса

Датският полузащитник Кристиан Ериксен е в съзнание и се чувства добре. Това е информацията след притеснителния инцидент, при който той колабира по време на приятелската среща на Дания срещу Украйна в неделя вечерта.
Инцидентът се разигра в 65-ата минута на мача. Телевизионните кадри показаха играча на Волфсбург да се хваща за гърдите, преди да падне на земята.
Мачът беше незабавно спрян, предизвиквайки голямо безпокойство за състоянието на бившия играч на Тотнъм и Манчестър Юнайтед. Към момента на спирането на срещата, резултатът беше 2:1 в полза на Дания.
Датският футболен съюз бързо предостави актуализация, която успокои първоначалните страхове.
„Кристиан Ериксен е в съзнание и се чувства добре“, се казва в официално изявление на ДФС. „Мачът е прекратен.“
34-годишният футболист е бил откаран в болница за допълнителни изследвания.
Лекарят на датския отбор Мортен Боесен, който беше част от медицинския екип и при предишния колапс на Ериксен преди пет години, потвърди актуалното му състояние.
„Кристиан се чувства добре и напусна терена сам. Според мен пейсмейкърът реагира както трябва“, заяви Боесен в изявление чрез ДФС.
„Той беше за кратко в безсъзнание, но много бързо се върна в съзнание и бързо установихме контакт с него. Сега той ще премине допълнителни изследвания в болницата, за да се определи какво е причинило инцидента. Ние сме в постоянен контакт с него и лекарите в болницата. Но Кристиан се чувства добре и ме помоли да предам поздравите му на всички играчи и да им кажа, че е добре", сподели лекарят.
Треньорът на Дания Брайън Риймър разкри, че Ериксен е реагирал на съотборниците си след инцидента.
„Кристиан Ериксен помаха на съотборниците си, докато напускаше терена“, каза Риймър пред репортери.
„Няколко минути преди да му стане лошо, той имаше единоборство с Руслан Малиновски и си помислих, че затова изглежда толкова разтревожен, но сгреших. От този момент нататък нито аз, нито играчите на терена можехме да продължим мача", каза наставникът.
Инцидентът предизвика особено силно безпокойство поради предишния медицински проблем на Ериксен.
Той колабира на Евро 2020 по време на загуба с 1:0 от Финландия, като по-късно стана ясно, че е получил сърдечен арест. Впоследствие му беше имплантирано устройство, което му позволи да възобнови състезателната си кариера.
Веднага след новината, бившите и настоящи клубове на Ериксен изразиха своята подкрепа.
„Нашите мисли са с Кристиан Ериксен и неговото семейство. Пожелаваме ти пълно и бързо възстановяване, Кристиан. Всички сме с теб", написаха от Тотнъм.
„Всички в Манчестър Юнайтед са обнадеждени от информацията от Дания относно Кристиан Ериксен след днешната прекратена приятелска среща срещу Украйна. Клубът изпраща сили и любов на Кристиан и семейство Ериксен, докато очакваме по-нататъшни новини", обявиха от Ман Юнайтед.
„Мислим за теб, Кристиан. Той е откаран в Университетската болница в Одензе, където ще последват допълнителни изследвания", написаха от настоящия му клуб Волфсбург.
Двубоят с Украйна се игра по време на паузата за национални отбори. Част от тимовете се подготвят за Мондиал 2026. Дания не се класира за шампионата.
Прочети цялата публикация



Хари Кейн с емоционална подкрепа към Ериксен
В Дания сигурни: Ериксен приключва с футбола след повторния ужас
Шефът на датския футбол за инцидента с Ериксен: Отговорността към футболистите е на първо място
Ужасен инцидент: Кристиан Ериксен отново се срина на терена
Ужасяващо! Кристиан Ериксен колабира на терена, прекратиха Дания - Украйна (видео)
Уил Смит събра цялото си семейство в Париж в подкрепа на сина си
Очакване, напрежение и обещания: Какво се случва с двубоя между Антъни Джошуа и Тайсън Фюри?
Паметник на олимпийския шампион по вдигане на тежести Милен Добрев беше открит в село Житница
Футболна Варна в трескава подготовка: „Моряци“ и „соколи“ пренастройват часовниците за новия сезон
Левски в битка с азербайджанци за бивш защитник на Арда
Путин свика кризисна среща заради недостига на горива в Русия
Хиляди протестираха в сръбския град Кралево (ВИДЕО)
Американските власти блокираха близо 400 домейна с незаконни излъчвания на мачове от Световното първенство по футбол
Винченцо Монтела остава начело на Турция
Вселената може би не изглежда еднакво във всички посоки в особено големи мащаби
Триумф на духа: Принцеса Кейт изкачи 3-те най-високи върха на Великобритания
Себастиан Ожие триумфира на драматичното Рали "Акрополис" – нов обрат във WRC
Разпалване на фронта: Пробив на Русия в Донбас и тежки градски боеве
Светофарите и фугите на релсите в Германия започнаха да се топят заради жегата (видео)
Рекордна жега в Русе: Температурата достигна 36,1 градуса