Барселона търси спешно нови средства, за да довърши модернизацията на "Камп Ноу"

Стадион "Камп Ноу" се оказа в центъра на истинска финансова буря. Барселона се сблъсква с неочаквано препятствие: парите за завършване на мащабната реконструкция на стадиона са на изчерпване.
Президентът на "блаугранас" Жоан Лапорта е изправен пред труден избор. За да не остане проектът недовършен, той ще се обърне към верните членове на клуба – така наречените "сосиос". Очаква се Лапорта да поиска тяхното одобрение за увеличаване на първоначалния бюджет, който възлизаше на внушителните 1,4 милиарда евро.
Въпреки че "Камп Ноу" вече посреща мачове от Ла Лига и Шампионската лига, съоръжението далеч не функционира на максимален капацитет. Първите месеци след частичното откриване бяха белязани от редица неудобства – включително течове при дъждовно време, които предизвикаха недоволство сред феновете и ръководството.
Ако не бъдат намерени нови финансови източници, Барселона рискува да остане със стадион, който не отговаря на амбициите и славата на клуба.
Прочети цялата публикация



Бърнам разширява сондажите в Северно море ВИДЕО
Марк Касадо избира да остане в Барселона, въпреки интереса от Висшата лига
Атлетико Мадрид хвърля око на защитник на Барселона
Лапорта постави ултиматум за Хулиан Алварес: „Офертата ни няма да чака вечно“
Барселона започва нови преговори с Ал-Хилал за Кансело и Рафиня
САЩ и Иран подновяват ключовите ядрени преговори в Пакистан въпреки тежката военна ескалация
България в Анкара: Сигурността на Черно море и газов пробив в кулоарите на НАТО ОБЗОР
BlueBird търси инвестиции в ЕС след меморандум с Франция
Маркъс Рашфорд с трогателно послание към Барселона: „Ще нося тези спомени завинаги“
Отрекоха слуховете за трансфер на защитник на Барселона във Висшата лига
Opel Movano Electric, Vivaro Electric и Combo Van Electric – интелигентната инвестиция за модерния бизнес
АЗ Алкмаар с разгром над ПСВ и втора Суперкупа на Нидерландия
Сграда се срути в центъра на Сидни, има ранени
Страна на високи заплати и скъпи квадратни метри: Повече от половината швейцарци живеят в апартаменти под наем
Хиляди получиха заповед за евакуация заради горски пожари в щата Вашингтон
Силен старт на седмицата за една зодия
Юли се нареди сред най-хладните за последните 20 години
Малко босненско село се върна във времето на Древен Рим
Сделка на хоризонта? Тръмп намекна за пробив между САЩ и Иран