Треньорът на Парагвай Густаво Алфаро: Загубата от САЩ боли

Селекционерът на Парагвай Густаво Алфаро не скри разочарованието си след тежката загуба с 1:4 от съ-домакините на Световното първенство САЩ. Наставникът определи поражението като „много болезнен урок“ и призна, че неговият отбор е бил превъзхождан във всички аспекти на играта, предава БТА. Това беше първи мач за Парагвай на световни финали от 16 години насам, но дългоочакваното завръщане на тима на най-голямата футболна сцена не премина по желания начин. Южноамериканците изпитаха сериозни затруднения срещу динамиката и интензивността на американския състав, който започна участието си в турнира с убедителен успех.
„На Световно първенство емоциите трябва да останат на заден план. Най-важни са правилните решения, концентрацията и вниманието към детайлите, заяви Алфаро след срещата от група D. - Отборът на САЩ спечели абсолютно заслужено. Те ни надиграха тактически, технически и физически.“ Според Алфаро този двубой е показал ясно какво още трябва да подобри неговият тим, за да се конкурира успешно с най-силните национални отбори. „Има нива, на които добрата организация в защита, желанието и усилията сами по себе си не са достатъчни. Все още има важни неща, които трябва да усъвършенстваме и осъзнаем, ако искаме да продължим напред в турнира“, каза още той.
Въпреки тежкото поражение аржентинският специалист остава оптимист за шансовете на Парагвай да преодолее груповата фаза. По думите му решаващи ще бъдат спечелените точки, а не головата разлика.
„Трябва да се концентрираме върху това да вземем точките, които са ни необходими за класиране. Световното първенство започна днес, но не приключва днес“, заяви Алфаро, цитиран от агенция Ройтерс. В следващия си мач Парагвай ще се изправи срещу Турция, а след това ще завърши участието си в груповата фаза с двубой срещу Австралия.
„Докато имаме дори и една минута на терена, ще продължим да се борим за класиране“, категоричен бе Алфаро.
Прочети цялата публикация



Густаво Алфаро: „Оставете момчетата ми на мира – аз ще понеса всички удари“
Селекционерът на Парагвай: Футболистите вече са легенди
Десет от Парагвай изхвърлиха Турция с най-бързия гол на Мондиал 2026
Густаво Алфаро след тежкия старт на Мондиала: САЩ ни изнесе болезнен урок
САЩ разбиха Парагвай в най-резултатния мач от старта на Мондиал 2026
Юлиан Нагелсман подадe оставка като селекционер на Германия
Битка за историята в Далас: Австралия и Египет в спор за място на 1/8-финалите на Мондиал 2026
Стерилна Германия вече не плаши никого - време е за Клоп
Мануел Нойер: Не съжалявам нито за секунда, че се върнах в националния отбор
Франция прегази Швеция с 3:0 по пътя към Топ 16
Милиони се събират в Техеран за погребението на Хаменей
Туск: Предстоящите месеци ще бъдат критични
Вече е официално: Тейлър Суифт и Травис Келси се врекоха в Ню Йорк ВИДЕО
САЩ пред блекаут за 250-ия юбилей заради жеги
СНИМКИ: Всички интересни кадри от Аржентина - Кабо Верде
Интересни резултати в играта "Познай резултата" след драмата Аржентина - Кабо Верде
Бейрут: Сделката с Израел не легитимира окупацията
Временно затвориха Кримския мост за движение
Уиткоф и Къшнър готови за Москва и Киев, но не за фотосесии
Жертвите на трусовете във Венецуела станаха 2 645