Slava.bg | 22.06.2026 10:06:51 | 25

Ще премине ли чалгата от „Арена София“ към стадион „Васил Левски“ или вече няма накъде по-нагоре?


В българската музикална вселена отдавна има една неписана истина: ако не правиш концерт в зала „Арена София“, все едно не си направил концерт. А ако всички вече са там — значи следващата логична спирка е стадион „Васил Левски“, защото в чалгата винаги има следващо ниво. През последните години наблюдаваме любопитен културен феномен: изпълнителките от поп-фолк сцената сякаш се включиха в своеобразна надпревара по мащаб. Не толкова кой ще издаде по-хитова песен, а кой ще напълни по-голяма зала и ще обяви по-шумен концерт. Ако вчера целта беше клубът в провинцията, днес амбицията е „Арена София“, а утре — защо не и националният стадион. „Арена София“ се превърна в своеобразен златен стандарт. Ако не си качил сторита от сцената там, сякаш си пропуснал задължителен етап от музикалната еволюция. В тази логика концертът вече не е просто музикално събитие, а сертификат за статус: „по-голямата зала = по-голямата звезда“. И разбира се, щом една тенденция стане масова, тя вече не е...

Прочети цялата публикация