Cross.bg | 22.06.2026 13:53:00 | 21

От децата за децата: Дискусии за вредата от употребата на опасни вещества се проведоха в град Разград


 Представителят за област Разград в Съвета на децата към председателя на ДАЗД Наско Анастасов организира дискусии с деца за вредата от употребата на опасни вещества. Пред тях той представи адаптирана от Съвета на децата версия на презентация, изготвена от водещи лекари на Военномедицинска академия.Презентацията показва реалните рискове и последици от употребата на опасни вещества. Поредната дискусия между представители на Съвета на децата с техни връстници е част от Националната кампания на Държавната агенция за закрила на детето срещу употребата на вейп, райски и „дизайнерски" дроги. Посланици на кампанията са и децата от националния детски консултативен орган към председателя на ДАЗД. Освен тежките последствия, до които води употребата на опасни вещества, осмокласниците от ППМГ "Акад. Н. Обрешков" в гр. Разград се запознаха и с реални случаи на пациенти, стигнали до болнично лечение, включително и с фатален изход. По време на срещата учениците научиха повече и за мобилното приложение на Държавната агенция за закрила на детето CyberKidz Patrol. Чрез него децата могат да подават сигнали за свои връстници в риск или ако станат свидетели или жертва на насилие. Мобилното приложение Cyberkidz Patrol е достъпно за сваляне напълно безплатно.

Прочети цялата публикация