Cross.bg | 22.06.2026 14:05:00 | 22

Трагедия в Пловдив: Дете почина, след като погълна неизвестен предмет


 Полицията разследва смъртта на малко дете, след като по-рано през деня на 22 юни е било доведено от родители по спешност до ДКЦ „Изток" в Пловдив. По информация на ТрафикНюз родителите са пристигнали в лечебното заведение в Столипиново, носейки детето на ръце. На място веднага са били изпратени два полицейски патрула и два екипа на Спешна помощ. Незабавно са започнали да оказват помощ, но въпреки усилията на лекарите е била констатирана смъртта му. По предварителна информация детето е погълнало неизвестен предмет или вещество, след което състоянието му рязко се е влошило. Родителите са реагирали незабавно и са потеглили към най-близкото лечебно заведение, търсейки спешна медицинска помощ. Към момента разследващи са започнали работа по изясняване на всички факти и обстоятелства около трагичния инцидент. От ръководството на ДКЦ „Изток" заявиха, че детето е било заведено при личния лекар, но към този момент не могат да коментират подробности около случая и обстоятелствата, при които е настъпила смъртта. Работата по случая продължава.

Прочети цялата публикация