Джовани Малаго оглави Италианската футболна федерация

Италианският футбол навлиза в нова ера! Джовани Малаго, добре познато име в спортните среди и дългогодишен член на Международния олимпийски комитет, бе избран за президент на Италианската футболна федерация (FIGC). Изборите, които се проведоха днес в сърцето на Рим.
С впечатляващите 68,58% от гласовете, 67-годишният Малаго категорично надделя над своя опонент Джанкарло Абете – бивш ръководител на федерацията в периода 2007-2014 г., който събра едва 29,17%. Останалите 2,25% от бюлетините бяха обявени за невалидни, но това не помрачи категоричния успех на новия лидер.
След като Габриеле Гравина подаде оставка на 2 април заради провала на националния отбор в световните квалификации, Малаго пое щафетата с амбиция и опит. Той не е новак в управлението на спорта – ръководил е Италианския олимпийски комитет от 2013 до 2025 г., а също така е бил начело на Организационния комитет за Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина д’Ампецо през 2026 г. От 2019 г. Малаго е част и от елитния кръг на МОК.
С идването на Джовани Малаго начело, феновете и експертите очакват нови стратегии, стабилност и възраждане на националния тим.
Прочети цялата публикация



Паоло Малдини – легендата, която може да вдъхне нов живот на италианския футбол
Антонио Конте готов на драстично намаление на заплатата, за да поеме Италия
Новият шеф на италианският футбол: „Сам не мога да направя нищо, но заедно можем да постигнем всичко“
Малдини става директор в Италианската футболна федерация
Юрген Клоп и Германия се разбраха
Всички обичат Ерлинг
Жорже Жезус пое кормилото на Португалия
Прокуратурата в Париж разследва расистките обиди срещу Мбапе
Дани Олмо: Нашата цел е да спечелим Световното
Скандалът ескалира! Италия експулсира двама руски военни аташета! Единият се е интересувал от мисията на НАТО в България
Повече облаци и по-хладно време край морето днес
Приятели извън терена: Холанд хвали Белингам след загубата от Англия
Ивана захапа колежките: Грамотността е важна, а на сцената излизам сама – без гост-звезди
Катето Евро спукала 5 прешлена, вече е добре
Роберто Карлош се нахвърли върху Кристиано Роналдо
Синер: Невероятно усещане, знаех колко специален е този ден
Стилияна Николова покори Милано със злато и сребро
Соня Йончева след галата си в Лондон и Уимбълдън: ФОТО НА ДЕНЯ
За четвъртото издание на „Dîner dans les Vignes“ Château Minuty организира специална вечер съвместно