ДБ: РИОСВ прекрати лиценза на замърсяващата биогаз централа в Нова Загора

С решение от 16 юни 2026 г. на РИОСВ – Стара Загора се отнема лиценза на оператора на централата „Енерджи-2“ ООД, собственост на Иван Ангелов от фирма „Градус“. Това съобщиха от „Демократична България“. Решението е мотивирано с наличието на две нарушения на Закона за управление на отпадъците /ЗУО/. Първото от тях е за имуществена санкция […]
Материалът ДБ: РИОСВ прекрати лиценза на замърсяващата биогаз централа в Нова Загора е публикуван за пръв път на Искра.бг.
Прочети цялата публикация



Министър Шишков: За нас е по-важна пътната безопасност. С това компромис не бива
Изоставен даже и от Армения, Путин губи империята си
АПИ: Ремонтите по "Тракия" и "Хемус" ще приключат до края на юни, за туристическия сезон ще се пътува безпроблемно
Дъщерята на Джон Траволта иска той да се откаже от пилотирането
Германският канцлер каза, че Русия не може да спечели на бойното поле
Тръмп, Путин и факторът Иран в дилемата между война и дипломация
Авария на централната помпена станция "Червенаково" оставя без вода Нова Загора и осем села
Авария остави без вода Нова Загора и осем села
Сдружение „Въздух за здраве“ и „Грийнпийс“ – България с призив към синдикатите: Защитете здравето на работниците в ТЕЦ „Бобов дол“ и на местната общност
Ед Шийрън се оттегля от музиката, за да се посвети на децата си
Огромна трагедия разтърси родната борба
Готови са да умрат за Меси
Ограбиха спортния музей на испанския футбол, липсва култов екип от финала на Мондиал 2010
Само един български проект взе грант от Европейския изследователски съвет
САЩ: Визите за българи остават
Ким Кардашиян заблестя с платинено руса къса коса (СНИМКИ)
Дания отвори посолството си в Техеран
Скръб в българския спорт: Републиканска шампионка по борба сложи край на живота си в София