Искра.бг | 23.06.2026 11:58:32 | 19

ДБ: РИОСВ прекрати лиценза на замърсяващата биогаз централа в Нова Загора


С решение от 16 юни 2026 г. на РИОСВ – Стара Загора се отнема лиценза на оператора на централата „Енерджи-2“ ООД, собственост на Иван Ангелов от фирма „Градус“. Това съобщиха от „Демократична България“.  Решението е мотивирано с наличието на две нарушения на Закона за управление на отпадъците /ЗУО/. Първото от тях е за имуществена санкция […]

Материалът ДБ: РИОСВ прекрати лиценза на замърсяващата биогаз централа в Нова Загора е публикуван за пръв път на Искра.бг.

Прочети цялата публикация