Mediapool.bg | 23.06.2026 15:28:16 | 14

Прокуратурата образува производство по случая "Автомагистрали"

Софийската градска прокуратура (СГП) е образувала на 3 юни досъдебно производство за безстопанственост, свързана с работата на "Автомагистрали" ЕАД, съобщиха от държавното обвинение. Към делото е присъединен сигнал за злоупотреба с бюджета при плащания за изграждане на автомагистрала "Хемус", както и сигнал за извършено длъжностно престъпление при сключване на договори за изграждане на автомагистрала "Хемус" по проект за доизграждане на автомагистрала "Хемус", съобщиха от прокуратурата. До момента по делото са разпитани десетки свидетели и са приложени огромен обем документи за договори с "Автомагистрали" за укрепване на свлачища.

Прочети цялата публикация