Прокуратурата образува производство по случая "Автомагистрали"
Софийската градска прокуратура (СГП) е образувала на 3 юни досъдебно производство за безстопанственост, свързана с работата на "Автомагистрали" ЕАД, съобщиха от държавното обвинение. Към делото е присъединен сигнал за злоупотреба с бюджета при плащания за изграждане на автомагистрала "Хемус", както и сигнал за извършено длъжностно престъпление при сключване на договори за изграждане на автомагистрала "Хемус" по проект за доизграждане на автомагистрала "Хемус", съобщиха от прокуратурата. До момента по делото са разпитани десетки свидетели и са приложени огромен обем документи за договори с "Автомагистрали" за укрепване на свлачища.
Прочети цялата публикация



АЕЖ алармира за високорискова заплаха срещу журналист
Хванаха шофьор с хърватска книжка "от интернет“
Прокуратурата не успя да намери Портних за разпит по сигнал за изборни престъпления
След скандала заради череши: Готви се протест в подкрепа на бащата и детето
Тяло на моряк е открито в акваторията на Бургаското пристанище
Министър Шишков: Има нарушения при лот 4 на АМ „Хемус“ и риск за 127 млн. евро по европейски програми
Левски със зрелищна победа над Етър във втората си контрола на лагера в Правец
Владимир Путин: Нужни са допълнителни мерки! Украинските атаки срещу гражданска инфраструктура са опит за дестабилизиране на Русия
В Испания: Никола Цолов отива във Формула 1
В Испания: Никола Цолов отива във Формула 1
"Еърбъс" с близо 200 туристи кацна аварийно в Горна Оряховица заради буря (видео)
Собственикът на "Северен поток 2 съди ЕС за отказа от руски газ