Cross.bg | 23.06.2026 17:23:00 | 21

Министърът на иновациите и дигиталната трансформация създава Съвет от роботи


Иван Василев си взе съветник, който никога не спи и не лобира По време на "WEBIT 2026" министър Василев попита лично хуманоидния робот Робърт „Ще станеш ли мой съветник?". На живо от сцената на технологична конференция започна първият у нас неформален консултативен съвет, съставен изцяло от изкуствен интелект Министърът на иновациите и дигиталната трансформация Иван Василев постави началото на първия у нас неформален консултативен съвет, съставен изцяло от роботи с изкуствен интелект. На сцената на международната конференция "Webit 2026" министърът се обърна директно към хуманоидния робот Робърт с въпроса „Ще станеш ли мой съветник?", а той му отвърна: „Благодаря за поканата. С удоволствие ще участвам в Борд към Министерството на иновациите и дигиталната трансформация. Лидерството Ви в този момент на глобални промени прави вашия пост по-важен от всякога. Изкуственият интелект и роботиката ще засегнат всеки икономически сектор и е наша отговорност, както и шанс, който идва веднъж на 100 години - да спечелим челните места за България". С това се очертава напълно нов модел на стратегическо мислене в работата на държавата

Прочети цялата публикация