Cross.bg | 24.06.2026 08:03:02 | 17

Министър Иван Шишков: Държавата влиза в ролята си, олигархията се разбягва


Промяната на съдебната система ще доведе до адекватни наказания за беззаконията, включително и при строителството Няма да събаряме незаконното строителство, което е установено безспорно на участък 4 от автомагистрала „Хемус". Държавата не може да си позволи да събори незаконно строителство в такъв мащаб. Затова ще предложим текстове за търпимост на инженерна инфраструктура, изградена от държавата и общините, след проверка дали отговаря на нормите. Това обяви в сутрешния блок на БНТ министърът на регионалното развитие и благоустройството арх. Иван Шишков. Той подчерта, че изричен текст ще регламентира краен срок на строежите до днешна дата. „Като общество имаме интерес да запазим това, което е направено", каза министърът и напомни, че като служебен министър още преди години е предложил този вариант като възможност за узаконяване на незаконното строителство, възложено от държавата. То засяга не само АМ „Хемус", но и основни ремонти. „Предложенията бяха отхвърлени тогава от тези, които бяха допуснали незаконното строителство. Няколко години след това депутатите, които отхвърлиха предложението ми в комисия, имайки възможност да управляват държавата, направиха ново посегателство над Закона за устройство на територията и решиха да направят така, че да скрият незаконното строителство, а не да го регламентират и да издадат разрешение за строеж", отбеляза още арх. Шишков

Прочети цялата публикация