Как частната БАИТ стана акционер в държавната "Информационно обслужване"

Българската асоциация по информационни технологии (БАИТ), която събира в себе си близо сто предимно софтуерни компании, е станала миноритарен акционер в държавното дружество "Информационно обслужване". Това стана ясно от протокола на общото събрание на държавната компания, проведен на 17 юни. На него се очакваше да бъде сменено ръководството, каквато бе заявката на новия принципал, министъра на иновациите и дигиталната трансформация Иван Василев. Това не се случи, но причината не е в смяна на мн...




Иван Василев: Работим по приоритизиране на услугите, които първо трябва да бъдат дигитализирани
Предстои смяна на ръководството на „Информационно обслужване”
Иван Василев: Ръководството на "Информационно обслужване" ще бъде сменено
Асоциацията по информационни технологии купи акции в "Информационно обслужване"
Министър Василев проведе среща с Българската работодателска асоциация иновативни технологии
11 163 евро за шефа? Как се формират заплати в България
Последната перла в короната
Зеленски: Ново самочувствие и стари проблеми с корупцията
Системата за автоматично отчитане свали грешките в аптеките до под 2%
Общинският съвет в Средец отхвърли провеждането на референдум за бежански център
200-килограмов дрон се разби в двора на къща в Северна Турция
Ужасът в Угърчин: Задържаният правил опит да заличава следи, излязъл на 12 юни от затвора
Lamborghini Miura: Шестдесет години чар, иновации и страст - видео
От 1 юли социалната пенсия за старост ще се увеличи до 183,81 евро
"За всичко има документи": Деньо Денев отказа да говори за отмененото експулсиране на Олег Невзоров
Парламентът откри процедурата за избор на нов шеф на разузнаването
Политическа криза в Румъния: Преговори за правителство на малцинството и нов премиер
Четири Lancia стартират във WRC EKO Acropolis Rally Greece
Повишават пенсията за старост