Cross.bg | 24.06.2026 11:13:00 | 28

Шофьор с близо 3 промила блъсна паркирани коли и заплаши потърпевшите с пистолет


Блъскане в паркирани коли и вадене на пистолет - гости на три различни сватби във Варна стават свидетели на такива действия на пиян шофьор, който се врязва в няколко автомобила и заплашва потърпевшите. Мъжът проявява агресия и към пристигналите на място полицаи. А гостите, тръгнали към празничните церемонии, едва не ги пропускат, докато дават показания. Беше като сцена от филм на ужасите, разказа пред NOVA Иво Иванов. „Паркирам, гася двигателя. В колата сме аз, жена ми, детето и майка ми. Единствено тя беше отворила вратата, за да слезе. В същото време се чу свистене на гуми и мръсна газ. Видях в огледалото как една кола лети неконтролируемо. И тогава ни удари с бясна сила от страната на детето ми. Майка ми изхвърча на тротоара. Представете си какъв удар е бил. Помислих си най-лошото", разказа Иванов. „Чух сблъсък и видях как паркирана кола се мести сама и се удря в друга", разказва Денис Гаров. „След това шофьорът продължи нагоре по улицата и се удари във втори автомобил. Колата му вече беше потрошена. Докато размахваше пистолет, отправяше заплахи като: „Ще ви застрелям!", „Ще ви убия!". Първо не искаше доброволно да излезе от автомобила. Полицията трябваше да го извади насила", разказа Гаров. „Беше страшно. Имаше много хора, имаше деца", разказа Дария Георгиева. „Показвах на братовчед ми къде да спре. След това чух трясък и видях прах

Прочети цялата публикация