Cross.bg | 27.06.2026 08:30:01 | 11

След сигнал на „Възраждане“: Проверка потвърди лошото състояние в ИСУЛ


Народният представител от „Възраждане" Петър Петров постави по време на парламентарния контрол въпроса за лошото санитарно-хигиенно състояние на Клиниката по ортопедия и травматология в УМБАЛ „Царица Йоанна - ИСУЛ", след като получи сигнал за амортизирана материална база и недопустими условия, в които ежедневно се лекуват пациенти и работят лекари, медицински сестри и санитари. В подкрепа на изложените факти той представи и актуални снимки от отделението. По думите му става въпрос за най-старата и авторитетна клиника по ортопедия и травматология в България, която днес функционира в среда, несъответстваща на стандартите за съвременно здравеопазване. „Амортизирани стаи с олюпени стени, оголени електрически кабели и сериозни санитарно-хигиенни проблеми - това са условията, в които се лекуват пациенти и работят медицинските специалисти. Това не е просто естетически проблем, а въпрос на безопасност, качество на лечението и уважение към хората, които ежедневно се борят за здравето на пациентите", заяви Петър Петров. Народният представител подчерта, че подобно състояние е недопустимо за държавна университетска болница и припомни, че Министерството на здравеопазването, регионалната здравна инспекции и Изпълнителна агенция „Медицински надзор" разполагат с всички законови механизми да упражняват контрол върху материалната база и условията за лечение в лечебните заведения

Прочети цялата публикация