Mediapool.bg | 27.06.2026 13:41:20 | 21

Земеделците ще получат 170 млн. евро "иранска" помощ

Земеделските производители ще получат 170 милиона евро "иранска" помощ заради поскъпналите торове и горива заради войната в Близкия Изток. До 70% от разликата в техните цени ще им бъде изплатена като компенсаци, каза агроминистърът Пламен Абровски, който в събота беше на празик ан ачерешата в Кюстендил. Парите са осигурени, обмисля се методиката, по която да се начислява подпомагането, допълни той.

Прочети цялата публикация