Ново силно земетресение разлюля Япония

Нов силен трус с предварителен магнитуд 6,1 разтърси Североизточна Япония в ранните часове на неделния ден.
Земетресението е регистрирано в 5:21 ч. местно време (около 23:21 ч. на 27 юни българско време) с епицентър в Тихия океан, край бреговете на префектура Ивате, и дълбочина от около 40 километра.
Японската метеорологична агенция (JMA) обяви, че няма опасност от цунами. Към момента не се съобщава за сериозни материални щети или пострадали хора.
Трусът е усетен със степен 5-минус по 7-балната японска сеизмична скала в части от префектурите Аомори и Ивате. Енергийните оператори Tohoku Electric Power Co. и Japan Nuclear Fuel Ltd. потвърдиха, че няма регистрирани аномалии в ядрените централи „Хигашидори“ и „Онагава“, както и в завода за преработка на ядрено гориво в Рокашо.
Сеизмичната активност в района остава изключително висока. Само преди три дни – на 25 юни – същият регион бе ударен от мощно земетресение с магнитуд 7,2, което рани най-малко 10 души и блокира движението на влаковете стрели (Шинкансен). Допълнително напрежение създават и проливните дъждове от настоящия тайфунен сезон, заради които властите предупреждават за повишен риск от опасни свлачища в засегнатите планински райони.
Източник: The Straits Times / The Japan Times
Прочети цялата публикация




Ново силно земетресение разлюля гръцкия остров Евия
Земетресение с магнитуд 6,7 разлюля индонезийския остров Сулавеси
Швеция разби Тунис за мечтан старт на Мондиала
Броят на жертвите след силното земетресение във Филипините нарасна до 19
Разрушения и пострадали след най-мощното земетресение във Филипините от 1990 г. Очакват се 3-метрови цунами ВИДЕО
Силен трус разлюля Пакистан и Афганистан и предизвика паника
Силно земетресение е регистрирано в Афганистан
Разрушителни трусове във Венецуела: Мощни земетресения от 7.2 и 7.5 по Рихтер сринаха сгради в Каракас ВИДЕО
Силно земетресение разтърси Калифорния
Берое привлече опитния флангови футболист Симеон Вешев
СНИМКИ: Всички интересни кадри от Колумбия - Португалия
Иран атакува с ракети и дронове бази на САЩ в Кувейт и Бахрейн
Близкият изток: Нов дипломатически ред или нов конфликт?
ДР Конго отива на елиминации, Колумбия удържа Португалия
Два гола на Йоан Уиса пратиха Конго срещу Англия на 1/16-финалите на Мондиала
Португалия не убеди, че заслужава първото място и остана зад Колумбия
Вучич подава оставка до седмици и свиква избори ОБОБЩЕНИЕ
Германия и Чехия отчетоха исторически рекорди
Трагедия в Италия: Издирват съпруга на министър Рочела в езерото Вико
Въздушна тревога в Румъния заради удари край Одеса