Слабо място в украинската отбрана! Руската армия смени тактиката

Днес, в нощта на 2 юли, руските сили проведоха поредната масирана комбинирана атака, чиято основна цел бе Киев. Като се има предвид, че предишни подобни масирани атаки бяха проведени в нощта на 2 и 15 юни, може да се говори за появата на определен двуседмичен цикъл, необходим на Руската федерация за подготовката на такива удари, пише Defense Express.
Съгласно доклада на командването на Военновъздушните сили, в нощта на 2 юли Русия е използвала:
4 хиперзвукови ракети "Циркон“, свалени 0%
24 балистични ракети "Искандер-М“/С-400, свалени 4 – 16,7%
34 крилати ракети с въздушна база Х-101, свалени 32 – 94,1%
8 крилати ракети с морска база "Калибър“, свалени 8 – 100%
4 управляеми ракети Х-59/69, свалени 4 – 100%
496 дрона от различни типове, свалени 476 – 91,9%
В обявената статистика за отблъскването на атаката внимание привлича много ниският процент на прехванатите балистични ракети – едва 4 от 24, или 16,7%, както и факта, че хиперзвуковите ракети "Циркон“ не са били прехванати. При това по-голямата част от тези ракети са летели именно към Киев.
Ако сравним резултатите от отблъскването на атаката на 15 юни, тогава от 6-те "Циркон“ са свалени 5, или 83,3%, а от балистичните ракети – 15 от 34, или 44,1%. В началото на миналия месец, на 2 юни, също не беше пресечена нито една от 8-те ракети "Циркон“, но от 33-те балистични ракети бяха пресечени 11, или 33%.
В същото време причината, поради която днешната атака в нощта на 2 юли се оказа по-резултатна за Русия, вероятно се крие в недостига на ракети за ПВО-системата Patriot, който вече е станал критичен. Точно на това разчитат руските сили, които през юни няколко пъти нанесоха удари по Киев с балистични ракети извън рамките на комбинирани атаки, например на 25 юни.
Украинската медия посочва, че според наличната информация към момента на публикуването в Киев, съгласно съобщението на КМВА, са известни 86 ранени и 13 загинали в резултат на руската атака. Засечени са разрушения в над 30 локации, включително преки поражения на многоетажни жилищни сгради, под развалините на които може да има хора.
Прочети цялата публикация



"Ще спрем руснаците!": Киев ликува след удара в Новоросийск
Руски въздушни удари в Украйна: Деца са ранени в три области
Пожар в рафинерия в руския Краснодарски край след украински удар с дронове
Киев под нощен обстрел: Трима убити край града, четирима ранени в столицата
Ключови рокади в Киев! Руската армия засилва ударите по Славянск и Краматорск
Новите запаси от Северна Корея подсилват ударите на Русия
Крим - от златния ключ към имперските амбиции на Путин до неговата най-голяма уязвимост
Нощни руски удари в Украйна: Взривове в Централна Украйна
Зеленски обяви тежки загуби на Русия в Запорожието
Румъния вдигна два изтребителя F-16, въздушното пространство е било нарушено отново
Кметът Димитър Николов за това защо Бургас спечели домакинството на „Евровизия“ и какво предстои, за да се говори за него с години
Задържаха шестима души за убийството на 30-годишен мъж в Старозагорско
Фотоволтаична инсталация подпали пожар край "Рудник", изгоряха коли и мотор
Фронтменът на Muse Мат Белами подаде молба за развод след 7 години брак
Подготвят ли се САЩ да използват тактически ядрени оръжия?
Бордът на центъра "Кенеди" поиска името на Тръмп да остане на сградата
Река Дунав при Русе спадна с още 3 см за денонощие
ГДБОП удари бандите на "Пеевите" и "Инкет" (видео)
Голям пожар край бургаския квартал „Рудник“! Огънят изпепели коли, джипове и постройки!
Бургас в еуфория за „Евровизия“: Списъци с чакащи в хотелите и реакция за цените от 20 000 евро