Британската сензация Артър Фери разгроми Коболи и стигна полуфиналите на Уимбълдън

Уимбълдън тази година се превърна в сцена на истинска приказка, след като 23-годишният Артър Фери, получил "уайлд кард" за участие, продължи своята невероятна серия и се класира за полуфиналите на най-престижния тенис турнир на трева. Младият британец буквално прегази деветия в схемата Флавио Коболи, като го победи с категоричното 6:4, 7:6(4), 6:0 и си осигури място сред четиримата най-добри в Лондон.
От първите минути на двубоя Фери демонстрира хладнокръвие и агресивна игра, с които успя да вземе първия сет с 6:4. Италианецът Коболи опита да се противопостави във втория сет, който се превърна в истинска битка на нерви и завърши с тайбрек. Там обаче британецът показа завидна устойчивост и поведе с 2:0 сета. Третият сет се превърна в истинско шоу за публиката на Централния корт – Фери не остави никакви шансове на съперника си и затвори мача с безапелационното 6:0.
С този успех той се нареди до легендарния Анди Мъри като първия британец от години, достигнал полуфиналите на Уимбълдън при мъжете.
Доскоро непознат за широката публика, Артър Фери се превърна в истинска сензация на тазгодишния турнир. След като в предишния кръг елиминира първата ракета на България Григор Димитров в драматичен петсетов трилър, младият британец продължава да изненадва и вдъхновява феновете с борбения си дух и впечатляваща игра.
В битката за място на финала Фери ще се изправи срещу германския ас Александър Зверев, който по-рано днес се наложи над Тейлър Фриц в три сета.
Прочети цялата публикация



Петър Мицин е на финал на 400 м в Париж
Рекорд не стигна на Диана Петкова за полуфиналите на 50 метра свободен стил
Драма в София: ЦСКА загуби от Макаби, но продължава напред
Александър Зверев си осигури билет за Финалите на ATP 2026
5 август 1962 г. Умира Мерилин Монро
Пакостите на малкия принц Луи отново откраднаха шоуто по време на мач в Шотландия
Сензация в Лос Кабос: Артур Жеа шокира Шаповалов и грабна първа титла
Двама българи на полуфиналите в Гентофте
Иван Иванов е четвъртфиналист на сингъл в Гентофте
Обявен е дългият списък за наградата „Букър“
Задимяването над части от Западна България - от множество пожари в Сърбия и Албания
Напусна ни известният бургаски телевизионен оператор Добромир Кръстев
Гларус и капибара в битка за символ на българската "Евровизия" (снимки/видео)
Назначиха нов зам.-министър на здравеопазването
Жените са едва 5% от пазара на труда в Афганистан, твърди ООН
Лавров: Радев се кандидатира да защитава национални интереси, а не на бюрокрацията на ЕС
Ангел Кунчев предлага лекари, отчели ваксинация на деца, без реално да са я извършили, да заплащат лечението при разболяване