Мохамед Салах поема към Турция

Мохамед Салах е на прага на ново приключение. След като официално се раздели с Ливърпул това лято, египетският голмайстор е на път да облече екипа на турския гранд Бешикташ, съобщават водещи медии в южната ни съседка.
Бешикташ не крие амбициите си за новия сезон и е готов да инвестира сериозно в състава си. На 34-годишния Салах е предложена внушителна годишна заплата от 10 милиона евро, към която се добавят още 2 милиона под формата на бонуси. Договорът предвижда първоначален срок от една година, с възможност за удължаване с още 12 месеца.
След назначаването на Винченцо Италиано за старши треньор, „черните орли“ вече привлякоха няколко ключови попълнения – Леандро Тросар, Александър Нюбел и Салих Йозджан. Салах се очаква да бъде последният щрих в амбициозния проект, който цели да детронира Галатасарай и Фенербахче от върха на турската Суперлига.
Мохамед Салах остави незаличима следа в Ливърпул, където прекара последните девет сезона и се превърна в истинска клубна легенда. Преди това египетският национал защитаваше цветовете на Базел, Челси, Фиорентина и Рома, като навсякъде впечатляваше с бързина, техника и голов нюх.
Ако всичко върви по план, в следващите дни Салах ще пристигне в Истанбул, за да премине задължителните медицински прегледи и да сложи подписа си под договора.
Прочети цялата публикация



Мохамед Салах ще играе в Турция
Може ли НАТО да укроти гнева на Тръмп
Министерството на отбраната на Хърватия обвини президента, че разпространява неверни твърдения
ЦСКА се разделя с Лумбард Делова: Косовският национал поема към турската Суперлига
НАТО засипва европейските производители на оръжие с лавина от договори
Салах със силни думи за Меси и каза: Предпочитам да не говоря за съдийството, всички видяха какво се случи
Написахме история, заяви Мохамед Салах след успеха с дузпи над Австралия
Битка за историята в Далас: Австралия и Египет в спор за място на 1/8-финалите на Мондиал 2026
Медиите в Турция засилиха халфа на Гьозтепе Ралдни Гомеш към ЦСКА
Мохамед Салах вписа Египет в световната футболна история: Триумф, емоции и нови рекорди
Две ромски фамилии се сбиха пред болницата в Хасково, продължиха боя в Димитровград, 25 са в ареста
Земетресение от 4,3 по Рихтер край гръцкия остров Крит
Международното летище в Кувейт е затворено заради иранска атака
Шест военни хеликоптера са в готовност за гасене на пожари това лято
Компютрите „Правец“: клонингите, които процъфтяваха зад Желязната завеса – и се сринаха на свободния пазар
Ако парите играеха на терена, Испания печели финала
Ивайла Бакалова изтри всички снимки с Весо Брадата след раздялата
Историци: Отбелязваме 186, а не 189 години от рождението на Васил Левски
Гл. комисар Александър Джартов: Тази година Военновъздушните сили са осигурили шест хеликоптера, които да са на разположение през пожароопасния сезон