Никола Цолов седми в квалификацията за Гран при на Унгария

Никола Цолов, гордостта на българския автомобилен спорт, демонстрира завидна скорост и хладнокръвие по време на квалификациите за Гран при на Унгария във Формула 2. Младият пилот на Campos Racing се нареди седми в крайното класиране, което му осигурява старт от четвърта редица в неделното основно състезание и втора редица в съботния спринт.
Още в сутрешната свободна тренировка Цолов даде заявка за силно представяне, като се нареди четвърти. В квалификационната сесия той започна уверено, подобрявайки значително времето си с първия комплект гуми – 1:29.601 минути. В този етап пред него се наредиха само Куш Майни, съотборникът му Ноел Леон и Рафаел Камара, който оглави класирането с 1:29.323 минути. С втория комплект гуми Никола излезе пръв на трасето и за кратко оглави класирането, подобрявайки времето на Камара с една стотна. Конкуренцията обаче не закъсня – Джошуа Дюрксен, Куш Майни, Леон, Тасанапол Интрапувашак и Лорънс ван Хьопен също записаха силни обиколки, което измести българина до шеста позиция.
В последните минути на квалификацията Куш Майни успя да слезе под границата от 1:29 минути, записвайки 1:28.896 и грабвайки първото място. Рафаел Камара, който бе последен на пистата, се доближи максимално с 1:29.013, но остана втори. В крайна сметка Никола Цолов завърши седми.
В неделното основно състезание българският ас ще стартира от четвърта редица, редом до Дино Беганович.
Благодарение на правилото за обърната решетка, в спринтовата надпревара Цолов ще заеме четвърта стартова позиция, като ще се изправи рамо до рамо с шведа Лукас Ойл от DAMS.
Въпреки силната конкуренция, Никола Цолов продължава да води убедително в генералното класиране на Формула 2 със 151 точки. След него се нареждат Габриеле Мини със 134 и Рафаел Камара със 125 точки.
Прочети цялата публикация



Никола Цолов остана седми в квалификацията за Гран при на Унгария
Никола Цолов с четвърта позиция в квалификацията на „Спа“
Никола Цолов с най-добро време в тренировката преди Гран при на Белгия във Формула 2
Гран при на Великобритания стартира днес: Силвърстоун посреща Формула 1 за уикенд със спринт формат
Страхотен старт за Никола Цолов - оглави класирането още в началото (видео)
НА ЖИВО: Никола Цолов във важната квалификация в Унгария, българинът е пети
Никола Цолов избегна дисквалификация след Гран при на Белгия
Крисия подкрепи Никола Цолов в Белгия
Никола Цолов завърши на трети в Гран при на Белгия във Формула 2
Никола Цолов завърши на трето място в Гран при на Белгия във Формула 2
Ангел Найденов: Не съм шеф на "Кинтекс", член съм на борда на директорите
След близо три дни борба е овладян пожарът в Национален парк "Пирин"
Българите са в трудоспособна възраст по-кратко от европееца
Изпълкомът на БФС освободи Лудогорец от компенсационната такса - ето причината
Миньор Перник представи новата си визия и концепция за предстоящия сезон в специално видео
Билетите за мача ЦСКА - Карабах са в продажба
МО на Румъния разкри подробности за първия свален дрон от техен изтребител F-16
Риана нажежи градусите в розовo дантелено бельо (СНИМКИ)