Израел отговори: Споразумението за разоръжаване на "Хамас" е неприемливо за нас

Израелският крайнодесен министър на вътрешната сигурност Итамар Бен-Гвир определи споразумението за разоръжаване на радикалната палестинска групировка "Хамас" като "неприемливо за Израел", тъй като то предвижда поетапното изтегляне на израелските сили от палестинските територии, предаде Франс прес, цитирана от БТА.
Прекратяването на военните действия срещу ислямисткото движение означава съзнателно да се приеме, че "Хамас" подготвя следващото кръвопролитие, написа Бен-Гвир в приложението Телеграм, като допълни, че "Израел трябва да победи" в палестинските територии.
Това е първата официална реакция от израелска страна, след като американският президент Доналд Тръмп обяви споразумението тази нощ, отбелязва АФП.
Прочети цялата публикация



Разоръжаването на Хамас започва до седмици в Газа
Петима палестинци, сред които 9-годишно момиче, загинаха при израелски удари в Газа
Мир в Газа (?) и как Израел “умиротвори” завинаги петима главорези от ХАМАС
Тръмп обяви сделка "Хамас" да се разоръжи, Израел не е съгласен
Тръмп обяви "историческо" споразумение за разоръжаване на Хамас
Тънка или дебела е външната политика на България
Политически игри в Йерусалим! Нова партия може да усложни усилията за сваляне от власт на Бенямин Нетаняху
Израел одобри влизането на международни сили в Газа
Турция и ПКК: очертава ли се мир?
Ген. Димитър Шивиков пред ФАКТИ: С решението за „Безмер“ България сама се превърна в легитимна военна цел
Състояние на повишена готовност! Румъния ще внася спешно ток от Украйна, Букурещ преговаря и с България
Уволненият министър на отбраната на Украйна: Ще оцелеят само армии с евтини роботи убийци
Две редки папагалчета ара на Лиър се излюпиха в белгийски зоопарк (ВИДЕО)
Ново напрежение между фенове на Славия и Венци Стефанов - ВИДЕО