Доналд Тръмп: Иранците са невероятни лицемери!

Президентът на САЩ Доналд Тръмп определи иранското ръководство като "невероятно лицемерно", като заяви, че то е поискало преговори за прекратяване на войната, а след това е обявило, че не се водят никакви преговори, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
"Нищо не стига до Иран, освен ако ние не поискаме това, и нищо няма да стигне, освен ако не бъде сключена сделка или не бъде постигната пълна капитулация", заяви Тръмп в публикация в Трут соушъл, визирайки морската блокада, която САЩ са наложили на тази страна. С това изявление той даде да се разбере, че тази блокада няма да бъде вдигната, освен ако САЩ и Иран постигнат сделка, или освен ако Иран капитулира, отбелязва и Франс прес.
Говорителят на иранското външно министерство Есмаил Багаи заяви днес по повод евентуални преговори със САЩ, че „няма планове за приемане на американска делегация или за изпращане на иранска делегация през следващите дни“, предаде Ройтерс.
Иран в момента не води преговори със САЩ, а вместо това обсъжда с Оман създаването на временен безопасен маршрут през Ормузкия проток, каза Багаи.
Той уточни, че новият маршрут ще представлява едно трасе с отделни коридори за влизане и излизане.
Постигането на споразумение с Оман няма да е достатъчно за повторното отваряне на протока, добави в също време Багаи, като се аргументира, че ситуацията ще остане непроменена, докато „американската агресия“ продължава.
Прочети цялата публикация




Израел: Американските удари по Иран са извършени от наши бази, ще отвърнем с цялата си мощ при атака
„Ще унищожим планината“: Тръмп отправи заплаха да заличи загадъчен обект в Иран
Пламен Димитров Петров: По $32 млн. на танкер ще прибира Доналд Тръмп като "Пазач на Ормузкия проток"
Войната в Иран: Тръмп има още опции, но всичките са лоши
Доналд Тръмп си тръгна от Анкара със стария „Еър Форс 1“, за да не е цел за иранците
Иран е атакувал с дронове камикадзе американски системи "Пейтриът"
Доналд Тръмп: Иранците се обадиха и отчаяно искат да сключат сделка
Горивото свърши! Куба отново потъна в мрак
Инфантино търси подкрепата на Тръмп за поста си, твърди издание в САЩ
Юрист без опит в тайните служби оглави 18-те разузнавателни агенции в САЩ
6-годишно дете е с тежки наранявания след нападение от куче
Трудният геополитически баланс на Румен Радев
6-годишно дете е в много тежко състояние след нападение от голямо куче
Финансовият благодетел на ЦСКА 1948 с лаконичен коментар за Бешикташ: Нема лабаво, ей
Косенето на тревните площи в Русе продължава и през тази седмица
6-годишно дете е в много тежко състояние след нападение от голямо куче
Румънски военноморски сили извършват контролирани взривове в Дунав за осигуряване на вода за АЕЦ "Черна вода"
Жълт код за горещо време в Русе, температурите ще достигнат 38°