Fakti.bg | 24.08.2026 12:10:12 | 24

Външният министър на Северна Македония Тимчо Муцунски е на посещение в Израел


Министърът на външните работи и външната търговия на Република Северна Македония Тимчо Муцунски започва официално посещение в Израел, което ще продължи два дни, съобщи МИА, предава БТА.

В рамките на визитата Муцунски ще проведе среща и разговори с израелския външен министър Гидеон Саар.

Двустранните отношения са във фокуса

Според информация от Министерството на външните работи на Северна Македония основна тема на разговорите ще бъдат двустранните отношения и възможностите за тяхното по-нататъшно развитие.

Очаква се двамата министри да обсъдят и задълбочаването на сътрудничеството между Скопие и Йерусалим в различни области.

Предвижда се подписване на споразумения

По време на посещението е планирано да бъдат подписани няколко двустранни споразумения, съобщи още ведомството.

Визитата е част от усилията за укрепване на отношенията между Северна Македония и Израел и за разширяване на двустранното сътрудничество.

Прочети цялата публикация