Cross.bg | 21.07.2014 09:20:00 | 88

Четири медала за Спортните таланти на „Еврофутбол” на „Самарско знаме”

Четири медала грабнаха Спортните таланти на „Еврофутбол" на X Международен лекоатлетически турнир „Самарско знаме", който се проведе в Стара Загора в събота, 19.07.2014 г. Митко Ценов разби конкуренцията на 1500 м при мъжете с време 3,42,34 мин. и заслужено изкачи най-високото стъпало на почетната стълбичка. Това е и най-бързото бягане на българин за последните 25 години, като Митко подобри собствения си рекорд от майския турнир „Нови звезди". Милица Мирчева зае второто място при жените в същата дисциплина с 4,20,18 мин., като първа бе Силвия Данекова с 4,19,58 сек. Денис Димитров взе сребро на 100 м мъже с 10,46 сек, изпреварен единствено от Самюел Франсис, който се състезава за Катар, с 13 стотни. Чаровната Карин Околие завърши втора в същата дисциплина при жените с 12,01 сек.  Ето още от постиженията на лекоатлетите от програма „Спортни таланти" на „Еврофутбол" в турнира:- Петър Пеев и Иво Фудулски заеха 11-то и 12-то място на 100 м при мъжете с по 10,97 сек;- Петър стана и 6-ти на 200 м с 22,22 сек, а параолимпиецът Камен Минков финишира на същата позиция, но в 400-те метра с 66,00 сек;- Друг параолимпиец - Михаил Христов зае седмото място в скок дължина с 6,25 м. Друг Спортен талант на „Еврофутбол" - Боян Савов, завърши тридневното си участие на Sofia Diving Cup с два златни и един бронзов медал. След като още в първия ден на турнира, 17.07.2014 г