Vsekiden | 13.05.2015 07:40:00 | 102

Заралии са кошмарът на София

Берое с пет победи и равен в столицата, без да допусне гол„Берое" направи поредната си наказателна акция насред София. Заралии удариха с 1:0 „Локомотив" на стадиона в квартал „Надежда" и записаха небивал рекорд при гостуванията си в столицата. В шестте си мача през този сезона тимът на Петър Хубчев нареди пет победи и един равен срещу четирите софийски отбора. Още по-забележителното е, че никой от тях не успя да вкара гол срещу „Берое" на своя терен. Такова постижение се случва за първи път в историята на „А" група, твърдят статистиците. Старозагорската сеч започна в петия кръг на стадиона в „Овча купел" с 2:0 над „Славия", воден от Милен Радуканов. Още през първото полувреме „Берое" си оплете кошницата с двата гола на Селим Керкар и Венци Христов и до края не изпусна преднината си. Последва голям бой 3:0 над „Локо" (Сф) в доста натопорчен мач с две изпуснати дузпи. Алсан Н'Диайе откри резултата с ранен гол. Жепейците хукнаха да изравняват, но малко след почивката капитанът Александър Бранеков профука дузпа. При следващата атака Крис Гади направи 2:0, а малко след това оформи крайното 3:0. „Локото" отиваше на разгром, но Елиаш изпорти дузпа в края на мача. След това храбрият тим на Петър Хубчев катурна „Левски" на „Герена", който тогава бе с изпразнени трибуни заради наказание на сините. До почивката двата отбора се хвърлиха в люта битка, но през второто полувреме червен картон на Мирослав Иванов - Деко наклони везните в полза на „Берое". Двайсетина минути преди края Елиаш вкара победния гол с доста късмет, след като топката се удари в гредата, рикошира в тялото му и влезе във вратата. Така заралии записаха втора победа над „Левски" в първенството след успеха преди това с 2:1 в Стара Загора. „Берое" хвърли бомбата на „Армията" в доиграването на редовния сезон през март. Смелчаците на Хубчев излъгаха тогавашния лидер и кандидат-шампион ЦСКА с 1:0. Гола отбеляза Алсан Н'Диайе през второто полувреме, а малко преди края Стефан Николич изпусна дузпа за червените. Успехът бе паметен за старозагорци. Това бе първа победа за „Берое" в историята на клуба при гостуване на ЦСКА в София. Само две седмици по-късно заралии отново пристигнаха на „Армията" в мач от плейофите. Двубоят отново бе ожесточен, а гостите завършиха с 9 души на терена. Първо Владимир Зафиров получи червен картон в средата на второто полувреме, а в самия край бе изгонен и Веселин Пенев. Въпреки това „Берое" оцеля - не загуби и за пореден път запази мрежата си суха при гостуване в София. Берое в Софияпрез този сезон 5 кръг, 16 август, 2014 г.: „Славия" - „Берое" 0:2 (ред. сезон) 11 кръг, 3 октомври, 2015 г.: „Локо" (Сф) - „Берое" 0:3 (ред. сезон) 15 кръг, 7 ноември, 2014 г.: „Левски" - „Берое" 0:1 (ред. сезон) 7 март, 2015 г.: ЦСКА - „Берое" 0:1 (ред. сезон) 21 март, 2015 г.: ЦСКА - „Берое" 0:0 (плейоф) 11 май, 2105 г.: „Локо" (Сф) - „Берое" 0:1 (плейоф)