Vsekiden | 12.06.2015 20:36:00 | 139

Обратно в играта!

Ивелин Попов носи успех в Малта, Мицански изпорти нова дузпаПропуск от дузпа отново щеше да прецака България в европейска квалификация с Малта. Ивелин Попов обаче се нагърби с отговорността и донесе победата на "лъвовете" с 1:0 като гост в Ла Валета. През ноември 2014 година пропуск от наказателен удар именно на Ивелин Попов повлия за равенството 1:1 с Малта на "Васил Левски". Тази вечер се издъни Илиян Мицански в края на първото полувреме. От онази студена вечер в София се случиха доста неща - Любо Пенев не е треньор, а Ивелин Попов сдаде капитанската лента. Попето обаче е големият лидер на терена и тази вечер го доказа. А победата може да се окаже безценна за шансовете на България за класиране на Евро 2016. След 6 изиграни кръга нашите имат 8 точки, с две по-малко от третия Норвегия. Скандинавците обаче ни гостуват на "Васил Левски" на 3 септември, така че "лъвовете" могат да се надяват поне на място в баражите. Домакините опитаха до изненадат нашите в първите минути на срещата. Още в третата Афионг надбяга цялата ни защита след пробив по лявото крило и стреля без подготовка, но Божидар Митрев спаси. Вратарят на Локомотив София отрази още един опасен удар в 32-та минута, когато Родерик Брифа навърза двама наши по дясното крило и стреля мощно под гредата. Футболистите на Малта се бяха прибрали плътно в половината си и не даваха празни пространства за бързите ни нападатели. Все пак Ивелин Попов от свободен удар и Веселин Минев пробваха да изненадат вратаря на гостите. Големият грешник за първото полувреме обаче бе Илиян Мицанския. Нападателят пропусна да направи 1:0 в 41-та минута, когато изскочи сам срещу вратаря. И това обаче изглеждаше простим пропуск, като се има в предвид какво стана в продължението на първата част. Тогава Попов изведе Гаджев зад защитата на домакините и халфът на Левски бе фаулиран - дузпа за България. Мицански се засили и...стреля в аут. Миг по-късно прозвуча сигнала на съдията за края на първата част. Второто полувреме започна с нов пропуск за нашите. Михаил Александров центрира по земята от дясното крило, но педя разстояние не стигна на Ивелин Попов да засече топката в мрежата на Малта. Хората на Ивайло Петев счупиха каръка в 56-та минута. След разбъркване в наказателното поле на домакините топката "кацна" на волето на Ивелин Попов. Бившият капитан на тима не се и замисли - светкавичен шут и 1:0 за България. Малко по-късно Мицански се отчете с нов пропуск. Нападателят пак остана сам срещу стража на домакините и отправи удар с глава, но отново бе надигран в персоналния си двубой с Джъстин Харбър. До края на срещата малтийците опитаха да натиснат, но не им се получи много. И незначителните шансове пред вратата на Божидар Митрев не притесниха стража. В добавеното време на първата част Станислав Манолев разтресе гредата след хубав фалцов удар от 25 метра. Така България си тръгна с трите точки от Ла Валета и запази шансове за класиране. В останалите срещи от нашата група Хърватия и Италия направиха 1:1, а Норвегия се издъни за 0:0 у дома с Казахстан. Лидер в класирането е Хърватия с 14 точки, с две повече от Италия. Малта - България 0:1 0:1 Ивелин Попов 56' Малта: 12.Джъстин Хабър, 17.Райън Камилиери, 5.Андре Агиус, 2.Зак Мускат, 2.Алекс Мускат (63 - 15.Едуард Ерера), 11.Роуен Мускат, 8.Родерик Брифа (76 - 13.Андре Шкембри), 7.Клейтън Файла, 6.Пол Фенех , 19.Алфред Афионг, 9.Майкъл Мифсуд (85 - 10.Андрю Коен) България: 12.Божидар Митрев, 2.Иван Бандаловски, 15.Александър Александров, 5.Николай Бодуров, 6.Йордан Минев, 18.Владимир Гаджев, 21.Светослав Дяков, 11.Станислав Манолев, 10.Ивелин Попов (80 - 18.Ивайло Чочев), 7.Михаил Александров (75 - 17.Георги Миланов), 19.Илиян Мицански (90 - 22.Радослав Василев) Съдия: Александър Ставрев (Македония)Стадион: "Та Кали" - 3900 зрители