Vsekiden | 31.07.2015 07:19:00 | 56

Власите се заядоха с Божинов

В Букурещ на нож с българина, той им се кани за реваншаРумънските медии се заядоха с Валери Божинов след равенството на „Партизан" със „Стяуа" (1:1) в Букурещ в мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Двата тима оставиха развръзката за реванша в Белград, а българинът игра само 19 минути, тъй като получи травма. Именно контузията стана повод отново да захванат Божинов заради наднормено тегло. Този път атаката дойде от румънски журналист, който се опита да се подиграе с нашия. Дрязгите между румънците и Валери Божинов почнаха още преди първия сблъсък. Българинът бе заявил, че „Стяуа" е отбор с много слабости и „Партизан" няма да има проблеми да продължи напред. От лагера на влашкия тим веднага скочиха на Валерко за думите му и обявиха, че ще съжалява, че ги е казал. Божинов се контузи още в 19-ата минута на мача, а това веднага стана повод за поредното заяждане от страна на румънците. След мача напорист журналист попита треньора на „гробарите" Зоран Милинкович: „Защо пуснахте Божинов да играе, след като е с наднормено тегло? Заради това, че е дебел, ли се контузи?". Наставникът изрази учудване откъде репортерът знае, че Валери е с наднормено тегло, а румънецът продължи да се прави на интересен и отвърна: „Личи си". Милинкович не остана длъжен на наглеца и му каза, че на глупави въпроси няма да отговаря. Всъщност българинът е в добра форма, въпреки че неотдавна и в Сърбия го заядоха за килограми. Румънците, чули недочули, решили да отвръщат на удара, тъй като ги е яд, че Божинката бележи наред в първенството и нищо чудно да накаже и „Стяуа" в реванша, ако се възстанови от травмата, коментират фенове на „Партизан". Божинов вече е техен любимец, след като вкара три гола в два мача от сръбското първенство. Засега не е ясно доколко сериозна е контузията, но самият футболист изрази надежда, че не става дума за нещо тежко и ще е на линия за реванша в Белград другата седмица. Той пак реши да подразни румънците и им се закани. „Ако съм здрав, ще направя всичко възможно да отбележа гол. Няма да е лесно, но ако играем както в първата среща, няма да имаме проблеми да ги отстраним", заяви нападателят. Останалите в „Партизан" също са оптимисти след първата среща. „Гробарите" можеха да си тръгнат от Букурещ и с победа, след като водеха в резултата до 81-вата минута. Мирослав Вуличевич откри в 62-рата минута за сърбите, но Мунири изравни малко преди края.