Vsekiden | 29.10.2015 09:47:00 | 139

Левскарите: Дайте ни ЦСКА!

Тити Папазов предрекъл сблъсъка на стадиона в НесебърВ „Левски" потриват доволно ръце след очакваната победа 3:1 над „Несебър" за Купата на България. Сините достигнаха четвъртфиналите на турнира, където отново има възможност да срещнат изхвърления при аматьорите ЦСКА. Онзи ден червените също достигнаха тази фаза, побеждавайки „Спартак" (Плевен) с 2:0. От „Армията" си пожелаха за съперник именно вечния враг „Левски", независимо от разликата в дивизиите. Сините наляха още масло в огъня след успеха над „Несебър". „Дайте ни ЦСКА! Да им напомним къде са в момента", наежиха се в лагера на „Левски". Този път сините не допуснаха гаф край морето, за разлика от миналия мач, когато едва не отпаднаха от „Поморие" на дузпи. Срещу „Несебър" обаче, лидер в Югоизточната „В" група, „Левски" бързо си реши нещата. Всичките четири гола паднаха в рамките на двайсетина минути през първото полувреме. Нахъсаният талант на сините Божидар Краев откри резултата още в 13-та минута. Испанецът Мигел Бедоя покачи резултата в 27 минута с техничен удар от дъгата на наказателното поле, а Краев реализира втория си гол в мача в следващата атака. Николай Костов върна един гол за „Несебър" с брилянтно изпълнение от фаул в 32-та минута. Още на почивката на стадиона в Несебър отявленият левскар Тити Папазов предрекъл дербито с ЦСКА. Баскетболният треньор гледал двубоя в компанията на кмета на града Николай Димитров. „Този път на ЦСКА няма да им се размине, паднат ли ни - отиват на разгром", разпалено коментирал Папазов на хората около себе си, явно доволен от стабилната игра на любимия си отбор. През второто полувреме „Левски" не изпусна мача от контрол и запази преднината си от два гола до последния съдийски сигнал. Сега левскарите очаквано точат бутоните за вечно дерби, тъй като едва ли ще имат друг случай да спипат вечния враг, ритащ срещу аматьорите от „В" група. Агитката на „Левски" пали свещи за мач с ЦСКА с единствената мисъл да унижат армейците. Подуянци имат да си връщат тъпкано в дербито, тъй като наредиха шест поредни загуби до миналата есен. През 2015-а досега мач ЦСКА - „Левски" не се е играл, след като сините играха в долната шестица на „А" група през пролетта на миналия сезон. В двата вражески лагера искаха да се срещнат още в предишната фаза, но се разминаха. Жребият за четвъртфиналите ще се тегли във вторник, 3 ноември. Отново победителят ще се определя в един мач, така че евентуално вечно дерби отива на националния стадион „Васил Левски". Преди два сезона сини и червени се засякоха на осминафиналите, като тогава двубоите бяха на разменено гостуване. И двата мача завършиха с нулеви равенства, а „Левски" продължи след изпълнения на дузпи.