Vsekiden | 21.07.2016 10:11:00 | 267

„Цървена звезда" напълни гащите за „Лудогорец"

„Ще паднем от българите", страхуват се в БелградВ „Цървена звезда" напълниха гащите преди мачовете с българския първенец „Лудогорец" от квалификациите за Шампионската лига. Разградчани победиха черногорския „Младост" с 3:0 на реванша в Подгорица и продължават напред с общ резултат от двата мача 5:0. В същото време сърбите се изложиха като кифладжии срещу малтийския „Ла Валета" и стигнаха до измъчена победа с 2:1 в края на мача в Белград. „Ако играем така срещу силния „Лудогорец", нищо добро не ни чака", прогнозира мрачно сръбският вестник „Блик". „Звездашите", които очакваха лесни мачове срещу „Ла Валета", успяха да спечелят с триста зора и двете срещи с по 2:1. И докато в първия двубой те все пак гостуваха в Малта, сега на стадион „Райко Митич" хората на треньора Миодраг Божович разочароваха милионите си привърженици. Капитанът на малтийците Джон Каруана откри само след 11 минути игра. Чак в последния четвърт час Александър Катай успя да изравни, а след него габонецът Канга отърва „Звезда" от резил. Въпреки наличието на отлични футболисти като французина Даниел Льо Талек, аржентинеца Луис Ибанес и португалеца Уго Виейра, съставът на треньора Миодраг Божович не показа нищо особено. „Малко остана гостите да удвоят аванса си в 2-тата минута, когато имаха чисто положение за гол. След почивката отново бяха на крачка да шокират трибуните на „Райко Митич". „Звездашите" играха слабо, а само след седмица пътуват за България, където техен съперник е „Лудогорец", коментира още „Блик". За сметка на това разградчани се представиха доста по-сполучливо в Подгорица и победиха „Младост" с 3:0 в мач, в който на празните трибуни се чуваха единствено малцината привърженици на българския тим. Два гола на холандеца Джоди Лукоки и един на бразилеца Вандерсон донесоха победата. Преди това обаче реферът Пол ван Бьокл от Холандия не зачете гол за черногорците, който изглеждаше редовен, и даде дузпа за „Лудогорец", профукана от румънеца Козмин Моци. На всичкото отгоре „Младост" нямаше никаква публика, тъй като местните фенове подкрепят традиционния градски тим „Будучност". Така на стадиона се чуваха да викат само привържениците на „Лудогорец", които получиха специални благодарности от ръководството на клуба. Собственикът Кирил Домусчиев и останалите шефове пожелаха победи и на останалите ни два евроучастника „Левски" и „Берое", които играят днес. „Не се съмняваме, че след резултатите от първите срещи двата отбора имат реалните шансове да продължат напред в турнира. Стискаме им палци!", съобщиха от клуба.