Cross.bg | 21.05.2017 04:38:00 | 85

Медал за България в отборната надпревара на Европейското по художествена гимнастика

България спечели бронзов медал в отборната надпревара на  Европейското първенство по художествена гимнастика в Будапеща (Унгария). Отличието извоюваха Невяна Владинова, Катрин Тасева и ансамбъл-девойки в състав Биляна Везирска, Биляна Писова, Бояна Гелова, Галатея Герова и Мария Спасова. България завърши със 170.300 точки, като остана след Русия - 182.175 точки и Беларус - със 171.450 точки. Във второто си съчетание ансамбълът 16.450 точки, с които се класира и за финала на 10 бухалки в неделя. Невяна Владинова обаче беше с основен принос за медала с общо четирите си стабилни изигравания. Във втория ден тя безупречна на бухалки и получи оценка 18.200, на лента пък заслужи 17.650 и така на практика тя бе втората най-добра гимнастичка на тези два уреда. В неделя тя ще играе и на четирите финала на отделните уреди. По-силни оценки спрямо първия състезателен ден взе и Катрин Тасева. На бухалки тя взе 17.000, а на лента - 16.700. Тя ще играе на два от финалите (обръч и лента), а на другите два е първа резерва. В класирането след българския отбор останаха Израел (167.700), Италия (159.825) и Украйна (156.100).