Cross.bg | 20.06.2017 10:55:00 | 301

Марвин Дийнст с шесто място в класа за частни отбори на Льо Ман

Съотборникът на Георги Дончев не само финишира, но и беше близо до почетната стълбица. Марвин Дийнст успя да завърши на шесто място в клас LMGTE Am на епичното състезание „24-те часа на Льо Ман" този уикенд във Франция. Съотборникът на българския пилот Георги Дончев в SCHUTZ Motorsport (Overdrive Racing) дори беше близо до почетната стълбица, но повреда в скоростната кутия шест часа преди финала коства на тима три места по-надолу в крайното класиране. Състезанието за Марвин и ко-пилотите му Матео Кайроли (втори в Porsche Supercup 2016) и Кристиян Рийд премина турболентно - тимът стартира от 48-мо място (24 редица), а Кайроли кара отлично и успя да изпревари няколко съперници дори от по-високия клас. Спукана гума вкара Поршето им за първи път в бокса, но отличната работа на екипа и перфектните пилоти доведоха до трето място (33 сред всички стартирали) при падането на нощта. Ритъмът можеше да се запази и по тъмно, но дефект в скоростите принуди екипа да направи спиране в бокса и светкавична смяна на повредената част. След почивка от едва 10 минути, в крайна сметка Марвин, Матео и Кристиян завършиха на шесто място в класа си и на 35-то сред всички стартирали от трите по-високи класа, което им донесе важни точки преди следващия старт за Endurance сериите на Нюрбургринг след 4 седмици и ги прати на второ място в класирането за сезона