Хърватските даркуейвъри No No Instigator с концерти в София и Пловдив

В петък (21 юли) и събота (22 юли) радиофестивалът „Аларма Пънк Джаз“ е домакин на поредната интересна българска отсечка от турнето на нова група от Балканите. Групата е No No Instigator от Хърватия, а концертите й са съответно в клуб Live & Loud на „Позитано“ 8 (съорганизатори на събитието заедно с Neu Berlin) в петък вечер и в пловдивското Bee Bop Café в събота вечер.
No No Instigator е трио от Загреб в най-добрите осемдесетарски и деветдесетарски традиции, на което обаче съвсем не му липсват и свежи идеи, съзвучни по-скоро с катастрофалния XXI век, в който на всички ни е отредено да завършим живота си (един ден). Първият им албум ще бъде готов наесен, а дотогава им предстоят над 30 концерта – цяло балканско турне и доста концерти на запад от екс-югославските ширини (Швейцария, Германия и пр.). В звученето им могат да бъдат открити всякакви познати влияния – Joy Division, The Cure, Front 242, Kraftwerk, Dobri Isak, Šarlo Akrobata, Paraf и т.н., а познанството си с тях дължим на нашия добър приятел и дарк-уейв/рокендрол легенда Горан Лаутар, който в началото на миналото лято също профуча през София и Пловдив с проекта си Neon Lies.
Това, че No No Instigator са от същата кръвна група като Neon Lies, е несъмнен факт, имайки предвид и факта, че освен авторските си песни, на концерти често се представят и със свои аранжименти на някои от най-големите ъндърграунд хитове на Neon Lies като емблематичната песен Sex Without Faces. Иначе имат и песен посветена на ъдърграунд-иконата Лидия Ланч, песни за въображаеми котки, които са по-добри приятели от въображаемите приятели, песни за липсата на талант и въобще интересни истории за разказване, които съвсем не са в конфликт с импулса да подскачате като луди на техен концерт.
Специалните гости на софийския концерт на хърватите този петък в Live & Loud са „Абсолютно Начинаещи“. Те, разбира се, въобще нямат нужда от представяне. От дълго време чакахме легендарната група на Симеон Воев и Константин Гюров да се появи в афиша на „Аларма“ – и ето я на: в обновения състав, в който работят вече половин година и в който подгряваха She Past Away през януари. Със сигурност ще чуем и някои съвсем нови песни.
Пловдивският съботен концерт на No No Instiugator в Bee Bop Café е една от последните ви възможности да се позабавлявате с качествена инди/пост-пънк/даркуейв музика на живо преди големите августовски жеги да се настанят трайно между тепетата.
Вратите и двата дни (и в двата града) отварят в 21.30 часа, а началото е някъде около 22.30 ч.
По-евтини билети и за София, и за Пловдив има в системата на EpayGo и на касите на EasyPay в цялата страна.




Братя Аргирови - 40 години на сцената
Китаристът на „Скорпиънс“ Матиас Ябс навърши 70
За два дни ГДБОП задържа 17 души за трафик на мигранти
Разбиха мрежа за трафик на мигранти през България, шестима са арестувани
Разбиха мрежа за трафик на мигранти през България и Сърбия, шестима задържани (СНИМКИ)
Шестима души са задържани за трафик на мигранти през България и Сърбия
ГДБОП удари международна мрежа за трафик на мигранти
Шестима арестувани за трафик на мигранти при акция на ГДБОП
Спецоперация на ГДБОП и ГДГП! Има арестувани в 4 области у нас
ГДБОП и ГДГП неутрализираха престъпна група за трафик на мигранти през България
Безупречен Норис изпревари пилотите на Ферари и ще стартира първи в Мексико
Ланс спря серията на Марсилия след обрат и се настани зад ПСЖ
Ланс - Олимпик Марсилия 2:1 /репортаж/
Капитанът на България блести при драматичен успех на Богданка
Варди отбеляза първия си гол в Италия, но Кремонезе изпусна Аталанта
Херта Берлин - Фортуна Дюселдорф 1:0 /репортаж/
Фонсека и Давидович Фокина ще се борят за титлата в Базел
Салах отбеляза в края за Ливърпул срещу Брентфорд
ЦСКА стартира новия сезон с чиста победа над Дея спорт
Безидеен и слаб Ливърпул бе жестоко ужилен от "пчеличките" Брентфорд