Cross.bg | 22.07.2017 12:53:00 | 80

Още един медал за България от Световното за параатлети

Радослав Златанов спечели сребърен медал за България от световното параатлетическо първенство първенство, което се провежда в Лондон. В дисциплината дълъг скок - Т13 (за атлети с проблеми в зрението) той завърши на втора позиция с резултат 6,88 м, което е и подобрен личен резултат за бронзовия медалист от Паралимпийските игри в Лондон през 2012 г. На първо място се нареди представителят на Куба Луис Гутиерес (7,40 м), а трети е американецът Исак Жан-Пол (6,84 м). Това е втора дисциплина, в която участва Златанов на форума. Той се класира на 6-о място в бягането на 100 м в неговата категория преди дни. Отличието на Златанов е четвърто за България от първенството в Лондон. Преди ден Ружди Ружди се окичи със злато и подобри световния рекорд в тласкането на гюле. Бронзови медали пък имат Християн Стоянов на 1500 м и на Дечко Овчаров в мятането на диск.