Cross.bg | 03.11.2017 06:08:00 | 127

"Лудогорец" пропусна да се класира предварително за елиминациите на Лига Европа

„Лудогорец" пропусна шанса да се класира предварително за фазата на елиминациите във втория по сила континентален клубен турнир по футбол Лига Европа. В мач от 4-тия кръг на груповата фаза българският шампион направи равенство 1:1 в Разград срещу португалския „Брага". „Орлите" поведоха в резултата с гол на Марселиньо в 68-ата минута, но изпусна победата в края на срещата и в 83-тата минута гостите изравниха чрез Франсержио. При победа „Лудогорец" щеше да си осигури класиране на 1/16-финалите още два кръга преди края, но въпреки това отборът остава с реален шанс за продължаване напред, тъй като е начело в група „С" с актив от 8 точки. „Брага" пък е на 2-ро място със 7 точки. В другата среща от групата в Турция „Истанбул Башакшехир" и „Хофенхайм" направиха също равенство 1:1. Немците са на 3-то място с 4 точки, а турците са с 2.